Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
Jak przyspieszyć proces odzyskiwania zdrowia po liftingu ramion?

Lifting ramion nie należy do najpopularniejszych operacji plastycznych w porównaniu z liposukcją czy plastyką brzucha. Na zabieg najczęściej decydują się osoby, które cierpią z powodu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej w dolnej części ramion. Ten efekt żartobliwie nazywany jest czasem efektem „motylków”. Za zwisającą skórą w tej części ciała najczęściej odpowiada budowa ramion w połączeniu z wiekiem lub utratą dużej ilości kilogramów w krótkim czasie. Operacja wyszczupla i wysmukla ramiona i pozwala pacjentom poczuć się komfortowo w bluzkach z krótkim rękawem. Jak przygotować się do procesu rekonwalescencji po zabiegu? Czym lifting ramion różni się od innych operacji plastycznych i na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Więcej
Realna walka ze stresem. Jak sobie z nim radzić?

Stres towarzyszy każdemu człowiekowi, choć oczywiście każdy z nas ma inną na niego odporność. W przypadku każdego z nas, inne sytuacje powodują stres. Podczas gdy jeden człowiek nie ma problemu z przemawianiem do tysięcy osób, drugi będzie miał kłopot z rozmową z jedną osobą. Nie da się wyeliminować całkowicie stresu z naszego życia. Nie każdy rodzaj stresu jest też zły. Ten krótkotrwały, motywuje do działania. Permanentny, może prowadzić do depresji, obniżonej samooceny i samopoczucia. Jak radzić sobie ze stresem? Czy rzeczywiście można znaleźć na niego sposób?

Więcej
Ćwiczenia przed plastyką brzucha – odpuścić czy walczyć?

Większość z nas, już zdaje sobie sprawę, że zabieg abdominoplastyki, nawet wówczas gdy jest połączony z liposukcją, nie jest zabiegiem mającym na celu odchudzenie pacjenta. Plastykę brzucha przeprowadza się wówczas, gdy w wyniku ciąży lub nadmiernej utraty wagi, skóra jest naciągnięta a tłuszczyk pomimo ćwiczeń wciąż uporczywie utrzymuje się w tym miejscu. Zaplanowanie operacji z pewnością nie jest powodem ku temu, aby odpuścić aktywność. Zobacz dlaczego regularne ćwiczenia ważne są dla efektów operacji!

Więcej
Korzyści wynikające z poddania się zabiegowi abdominoplastyki

Abdominoplastyka zwana także plastyka brzucha to zabieg, którego celem jest poprawienie wyglądu brzucha poprzez usunięcie nadmiaru skóry, czasem w połączeniu z usunięciem nadmiaru tkanki tłuszczowej. Na operację najczęściej decydują się pacjenci, którzy utracili wiele kilogramów, kobiety po przebytej ciąży oraz osoby, które pomimo diety i ćwiczeń, nie potrafią pozbyć się brzucha, który nie pasuje do wysportowanej sylwetki. Pomimo oczywistego ryzyka wystąpienia powikłań, pewnego bólu po operacji oraz konieczności rekonwalescencji, abdominoplastyka może przynosić niespodziewane korzyści.

Więcej
Obawy pacjentów przed korekcją nosa

Rhinoplastyka to jedna z operacji plastycznych, która wzbudza sporo obaw wśród pacjentów, którzy chcieliby zmienić kształt swojego nosa. Na strach przed operacją składa się kilka czynników charakterystycznych właśnie dla tego zabiegu. Pierwszym z nich jest umiejscowienie nosa. Zabieg wykonywany na centralnej części twarzy może wzbudzać wątpliwości, choćby dlatego, że przez jakiś czas po zabiegu, ślady jego wykonania są dość mocno widoczne. Poddanie się korekcji nosa wiąże się z szeregiem obaw, których źródła pojawiają się nie tyle w naszej wyobraźni, co w wirtualnej rzeczywistości. Czy naprawdę jest się czego obawiać?

Więcej
łagodzenie podrażnień
Podrażnienia po goleniu – przyczyny, zapobieganie i leczenie

Podrażnienia po goleniu, najczęściej przyjmują postać czerwonych kropek lub grudek, pojawiających się na skórze twarzy lub w okolicach intymnych. Problem, ze względu na częstotliwość golenia, częściej dotyka mężczyzn, choć kobietom również nie jest obcy. Podrażnienia po goleniu nie dodają urody, a w skrajnych wypadkach mogą nawet doprowadzić do powstania trwałych blizn. Co można zrobić, aby zapobiec powstawaniu podrażnień po goleniu? I jak z nimi postępować, kiedy już się pojawią?

Więcej

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt