Oddzwonimy do Ciebieslogan-banner-3

+48 784 022 060

klinika@ArkadiuszKuna.pl

Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt

pldeen

Zabieg powiększania piersi

z Vloga Natalii

Korekcja blizn

W zależności od cech indywidualnych poszczególnych pacjentów blizny goją się łatwiej lub trudniej. Blizny wytworzone podczas zabiegów udaje się skorygować specjalnymi preparatami przeciwbliznowymi, jak Dermatix, Veraderm czy inne. Po 3-4 miesiącach blizny bledną i są prawie niewidoczne.

Blizny, które powstały w innych okolicznościach są trudniejsze do skorygowania i nie ma możliwości ich całkowitego usunięcia. Blizny powstałe w wyniku urazów, oparzeń, zabiegów chirurgicznych, czy też obrażeń można próbować ukryć przy pomocy metod chirurgii plastycznej. Leczenie polega zwykle na nacięciu i zmianie kierunku przebiegu blizny. Lekarz może zaproponować także uwolnienie przykurczających blizn, dokonać ich wygładzenia, w niektórych przypadkach zastosować przeszczep skóry.

Ostateczny wynik leczenia zależy od współpracy z chirurgiem, ale również od predyspozycji pacjenta do gojenia się. Blizny, które są pielęgnowane, masowane, smarowane specjalnymi preparatami mają większą szansę na niemal całkowite zagojenie.

Sposób leczenia blizn należy uzgodnić z lekarzem, który zapisze odpowiedni zestaw leków. W przypadku niektórych blizn, tylko ścisła współpraca z chirurgiem umożliwia zadowalający efekt, który może być osiągnięty dopiero po kilku miesiącach leczenia.

Dowiedz się więcej jak poradzić sobie z trudnymi do ukrycia lub zagojenia bliznami – zadzwoń do nas i umów się na konsultację.