Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
10 zalet posiadania malych piersi
1 Odsłona

Piersi to jeden z głównych atrybutów kobiecości. To właśnie one zajmują ważną rolę w kanonie piękna. Jędrne i większe piersi są ostatnio coraz bardziej popularne. Powoduje to, że kobiety z mniejszym biustem często czują się mniej atrakcyjne. Ponadto kobiety z mniejszymi piersiami nierzadko czują kompleksy z powodu wielkości swojego biustu. Niemniej jednak małe piersi mają swoje zalety. Warto również zaznaczyć, że małe piersi są naturalnym wariantem kobiecego ciała. Czy z małych piersi można być zadowolonym? Czy mniejszy biust może być zaletą?

Warto również zaznaczyć, że w ostatnich latach media promują wizerunki kobiet z dużymi piersiami. Prowadzi to do sytuacji, w której nie potrafimy obiektywnie ocenić, czy nasze piersi są duże, średnie, czy też mniejsze. Wiele kobiet, których biust jest średniej wielkości, odbiera swoje piersi jako małe. Rzadko zdarza się jednak, aby było na odwrót i kobieta „przeszacowywała” wielkość swojego biustu.

Twoje plecy będą boleć Cię rzadziej niż Twoją znajomą z większym biustem

Bóle pleców są powszechne wśród kobiet. Przyczyn bólów pleców może być bardzo dużo – od siedzącej pracy czy też ciężkiej pracy fizycznej, aż po nieergonomiczne miejsce pracy. Zauważono jednak że kobiety, które mają większy biust, skarżą się na bóle pleców częściej. Nic dziwnego, większy biust to dodatkowe kilogramy, które obciążają nasz kręgosłup. Wykazano również, że pomniejszenie piersi nierzadko łagodzi bóle pleców oraz pozwala na odciążenie kręgosłupa. Uprawianie sportu jest również łatwiejsze w przypadku kobiet z małymi piersiami.

Obwisłe piersi raczej Ci nie grożą

Mniejszy biust zazwyczaj rzadziej staje się obwisły wraz z wiekiem. Starzenie się naszego organizmu dotyka każdej jego części. Nie inaczej jest w przypadku piersi. Większe piersi mają też większą tendencję do zwisania, co pogarsza efekt wizualny. W przypadku mniejszych piersi znacznie rzadziej dochodzi do tego, że stają się obwisłe.

10 zalet posiadania małych piersi

Tak samo możesz wykarmić potomstwo

Powszechna jest opinia, jakoby kobiety z małym biustem karmiły gorzej lub też mniej wartościowo. Jest to nieprawda. Kobiety z małymi piersiami również mogą spokojnie karmić dziecko po urodzeniu. Wielkość piersi nie jest żadnym przeciwwskazaniem bądź wskazaniem do karmienia mlekiem naturalnym. Przeciwwskazań do karmienia piersią jest stosunkowo niewiele, a należy do nich zakażenie wirusem HIV, czynna gruźlica oraz ciężki stan ogólny matki. Małe piersi nie są przeciwwskazaniem do rozrodu.

Piersi zawsze można powiększyć

Zabieg plastyki i powiększenia piersi jest zabiegiem, który jest stosunkowo łatwo dostępny. Tysiące kobiet w Polsce poddało się zabiegowi powiększenia piersi. Pozwala on uzyskać dobry rezultat kosmetyczny. Efekt ten jest dość naturalny, a sam zabieg trwa stosunkowo niedługo. Powiększenie piersi jest również łatwiejsze niż ich ewentualne pomniejszenie. Ważnym jednak jest, aby przed zabiegiem porozmawiać z naszym lekarzem o ewentualnych przeciwwskazaniach oraz naszych oczekiwaniach względem zabiegu. Może się bowiem okazać, że oczekujemy kształtu i wielkości piersi, które będzie ciężko osiągnąć.

10 zalet posiadania małych piersi

Twoja skóra będzie zdrowsza

Często nie myślimy o tym, że nasza skóra pokrywa całe nasze ciało. Nie inaczej jest z piersiami. Większy biust ma jednak tendencję do tego, że na naszej skórze częściej będą powstawać odparzenia czy też zakażenia. Duży biust sprawia, że skóra nim przykryta nie oddycha. Jest to idealne środowisko do rozwoju grzybów i bakterii. Wiele kobiet, szczególnie starszych, skarży się nierzadko na bolesne i trudnoleczące się odparzenia.

Wielkość piersi to nie konkurs

Naturalnym jest, że porównujemy nasz wygląd do wyglądu osób, które nas otaczają. Porównujemy nasze włosy, usta czy też piersi. Pamiętaj jednak, że mniejsze piersi nie sprawiają, że jesteś mniej wartościowym człowiekiem. Nie sprawiają też, że jesteś mniej kobieca czy też mniej warta kochania. Wielkość piersi może być źródłem niezadowolenia, ale pamiętaj, aby nie dać się zdominować temu tematowi. Każda kobieta jest bowiem myślącą i czującą osobą, a nie człowiekiem z doklejonymi piersiami.

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt