Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
1 Odsłona

Chirurgia plastyczna jest coraz bliższa ludziom. Zabiegi, których celem jest znaczna poprawa wyglądu zdobywają coraz więcej zwolenników na całym świecie. Okazuje się jednak, że chirurgia plastyczna niejedno ma imię i niektóre operacje wykonywane w odległych zakątkach świata, w Europie są zupełnie nieznane. Co najczęściej poprawiają mieszkańcy innych kontynentów?

Indie – przedłużanie kończyn dolnych

Wiele z nas chciałoby być choć o kilka centymetrów wyższym. Większość kobiet dookoła, dodaje ich sobie przez zakładanie wysokich obcasów. Nie wszędzie jednak. W Indiach dość powszechnie praktykowane są zabiegi wydłużania nóg, które w teorii – mają pomóc w rozwoju kariery i przybliżyć perspektywę małżeństwa. Dzięki operacji, można zyskać kilka centymetrów. Zabiegi są bolesne i są połączeniem chirurgii plastycznej oraz ortopedycznej. Zabieg mogą powodować powikłania, włączając w to amputację. Pomimo ryzyka – wciąż wiele kobiet w Indiach decyduje się na ten zabieg.

Korea Południowa – kompleksowa i radykalna operacja twarzy

Korea Południowa jest w tej chwili globalną stolicą chirurgii plastycznej. Wykonuje się tam najwięcej operacji „per capita” na świecie. Jest to także ogromny rynek turystyki chirurgicznej. Zabiegi są tam dość tanie, a lekarze doświadczeni, co przyciąga sporą rzeszę chętnych. Mieszkańcy Korei Południowej sami chętnie się operują i to dość kompleksowo. Popularna jest tam radykalna zmiana rysów twarzy z pomocą serii zabiegów: zmiana owalu twarzy, operacja nosa i zmiana kształtu oczu.

Brazylia – efekt J.Lo

Choć prawie wszyscy zachwycamy się kształtami Jennifer Lopez, nie wszyscy za wszelka cenę dążymy do posiadania tego typu sylwetki. Kobiety w Brazylii przywiązują ogromną wagę do wyglądu pupy. Powinna być jędrna, okrągła i… duża. W Brazylii najpopularniejszym zabiegiem jest „Brazilian butt lift”, który uzyskując tłuszcz z różnych miejsc w ciele, zostaje wstrzyknięty do pośladków. Oprócz tego, w Brazylii cała masa zajęć fitness i programów treningowych, skierowanych jest właśnie ku poprawie wyglądu pośladków. Doskonała pupa wydaje się być najważniejszą częścią wyglądu w tej części świata.

Iran – plastyka nosa

W tym bardzo konserwatywnym kraju, gdzie kobiety najczęściej nie mają okazji zaprezentowania siebie w modnych ubraniach, wzrasta potrzeba poprawy niektórych części twarzy. Spośród 40000 wykonanych operacji z zakresu chirurgii plastycznej rocznie, aż 60% stanowiły operacje nosa(!). Ponadto, w Iranie niemal równie popularna jest trwała pigmentacja brwi.

Ginekologia estetyczna – wzgórek łonowy

Poprawa wyglądu narządów płciowych nie od dziś cieszy się sporą popularnością. Wiadomo, że tego typu zabiegi są przeprowadzane, jednak w ostatnim czasie ta działka chirurgii plastycznej ma zupełnie nowe zadanie. Zabieg mający na celu poprawę wyglądu… wzgórka łonowego. Wraz z procesem starzenia się w tym miejscu pojawia się większe wybrzuszenie i nadmiar skóry. Ten zabieg ma spowodować lepszy wygląd wzgórka łonowego i wyeliminować efekt „palca wielbłąda”, który bywa widoczny podczas noszenia stroju kąpielowego lub obcisłych spodni.

Różnorodność przeprowadzanych operacji plastycznych w różnych zakątkach świata pokazuje, jak odmienne bywają kanony piękna i jak różne cechy wyglądu chcielibyśmy w sobie zmienić. Niektóre z tych zabiegów, np. operacje wydłużania nóg, to naprawdę niebezpieczne zabiegi, mogące nieść za sobą poważne konsekwencje zdrowotne na całe życie. Niezależnie od części świata, najważniejsze jest bezpieczeństwo i świadomość zagrożeń.

źródło: http://theconversation.com

Autorka: Klaudia dziennikarka/blogerka

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt