Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
1 Odsłona

Korekcja nosa to wciąż jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Wiele osób niezadowolonych z wyglądu swojego nosa decyduje się na jego poprawę. W związku z popularnością operacji, wokół korekcji nosa przez lata narosło szereg mitów, które wciąż funkcjonują w społecznej świadomości. Oto 7 mitów o korekcji nosa w które nie należy wierzyć.

Korekcja nosa to prosty zabieg

W związku z popularnością tego rodzaju operacji, wielu ludziom wydaje się, że jest to prosty i nieskomplikowany zabieg. Korekcja nosa należy do najtrudniejszych z wszystkich operacji plastycznych. Wymaga umiejętności oraz wyobraźni. Dobrze zoperowany nos nie wygląda jakby był po zabiegu. Perfekcyjna korekcja nosa powoduje, że nos nadal pasuje do twarzy, a drobne mankamenty, które psuły jego urodę zostały zniwelowane.

Zabieg jest bardzo bolesny

Z pewnością nie należy do zabiegów bezbolesnych, jednak mity o niewyobrażalnych cierpieniach są mocno przesadzone. Wiele zależy od indywidualnych cech organizmu, jednak generalnie pacjenci po operacji bardziej odczuwają dyskomfort niż ból. Bezpośrednio po ustąpieniu działania znieczulenia, pacjent może odczuwać umiarkowany ból, który najczęściej łagodzi się przepisanymi lub ogólnodostępnymi środkami przeciwbólowymi.

Możesz mieć nos jakikolwiek Ci się zamarzy

To tak nie działa i jest to bardzo pozytywne. Twój nowy nos musi przede wszystkim pasować do Twojej twarzy. Nos, który podoba Ci się u koleżanki lub znanego celebryty prawdopodobnie nie będzie pasował Tobie. To bardzo ważne, aby mieć realistyczne oczekiwania przed operacją. Korekcja nosa ma na celu poprawienie wyglądu nosa lub proporcji twarzy, a nie zamianę w zupełnie inną osobę.

Poddanie się korekcji nosa świadczy o próżności

Można byłoby powiedzieć: nawet jeżeli, to co z tego? Przecież wszyscy jesteśmy trochę próżni i staramy się dobrze wyglądać zakładając ładne ubrania, robiąc makijaż czy farbując włosy. Korekcja nosa ma nie tylko wskazania estetyczne. Często jest konieczna dla usprawnienia oddychania, ponieważ krzywa przegroda nosowa może znacznie je utrudniać, co przekłada się na codzienne ograniczenia takie jak problem z intensywnym wysiłkiem czy chrapaniem.

Tylko ludzie bardzo zamożni oraz celebryci decydują się poprawę wyglądu nosa

Prawdą jest, że wiele osób z tzw. świecznika poddało się korekcji nosa. Nie jest jednak prawdą, że jest to zabieg zarezerwowany wyłącznie dla celebrytów i milionerów. Korekcja nosa nie jest zabiegiem aż tak drogim, że mogą sobie na niego pozwolić wyłącznie ludzie bardzo zamożni. Ponadto, istnieje system finansowania, możliwość spłacania kosztów zabiegu na raty.

Korekcji nosa poddają się tylko kobiety

Obecnie, większość pacjentów chirurgów plastyków stanowią kobiety. Nie oznacza to jednak, że panowie nie poddają się zabiegom korekcji nosa. Jest to jeden z popularniejszych zabiegów, którym poddają się mężczyźni zwłaszcza wtedy, kiedy wraz za względami estetycznymi idą także wskazania medyczne. Mężczyźni także zwracają uwagę na to jak wyglądają i są pacjentami chirurgów plastyków i gabinetów medycyny estetycznej.

Korekcja nosa powoduje długotrwałe problemy z oddychaniem

Jeśli operacja jest prawidłowo przeprowadzona, wręcz odwrotnie – zdolność swobodnego oddychania może się zwiększyć. Niewielki problem z drożnością nosa mogą występować przez kilka dni po operacji, kiedy utrzymuje się obrzęk i nałożone są opatrunki.

Każdy mit funkcjonujący w świadomości publicznej wynika z niewiedzy. Informacje najlepiej czerpać u źródła, czyli u wykwalifikowanego chirurga plastyka, który odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości.

źródła:

http://www.torontofacialplastic.com/blog/8-of-the-biggest-myths-about-rhinoplasty-surgery/
https://www.cosmedclinic.com/the-7-myths-about-rhinoplastynose-job/

Autorka: Klaudia dziennikarka/blogerka

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt