Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
Najczęściej zadawane pytania na temat plastyki brzucha

Plastyka brzucha uważna jest za jeden z najbardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, a jednak jest to również jedna z najpopularniejszych rodzajów operacji. Abdominoplastyka może dać spektakularne efekty, ale powinna być wykonywana przez profesjonalistów. Wiele pacjentów przed wykonaniem operacji ma wiele wątpliwości. Warto zatem w czasie swoich poszukiwań warto wiedzieć o co pytać. Poniżej przedstawiamy pytania (wraz z odpowiedziami), które najczęściej zadają pacjenci przed zabiegiem plastyki brzucha.

W jakim znieczuleniu wykonywany jest zabieg plastyki brzucha?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.

Jaka jest różnica między małą (mini) a pełną plastyką brzucha?

Różnica polega na zakresie prac jakie są do wykonania u danego pacjenta. Zakres wpływa bezpośrednio na długość zabiegu oraz na ilość potrzebnych do wykonania cięć. Mała plastyka brzucha jest mniej inwazyjna, pozostawia też mniejszą bliznę.

Jak długo trwa zabieg?

Najczęściej od dwóch do nawet czterech godzin, w zależności od pracy, jaką trzeba wykonać.

Chciałabym przejść na dietę, aby schudnąć, czy mogę najpierw przeprowadzić plastykę brzucha?

Zaleca się najpierw przejść przez planowane diety i zrzucić zbędne kilogramy, a dopiero później poddać się plastyce brzucha. W szczególności, jeśli w grę wchodzi dużo kilogramów. Powstanie wtedy zapewne dodatkowy nadmiar skóry na brzuchu, który będzie można usunąć w trakcie zabiegu plastyki brzucha.

Czym plastyka brzucha różni się od liposukcji?

Plastyka brzucha dotyczy przede wszystkim usunięcia nadmiaru skóry, który powstał po zrzuceniu dużej ilości kilogramów. W ramach plastyki brzucha można również naprawić zerwane mięśnie, częściowo usnąć rozstępy (poprzez wycięcie nadmiaru skóry). Liposukcja to zabieg wiązany jest z odessaniem nadmiaru tkanki tłuszczowej, dzięki czemu mamy możliwość dodatkowego wymodelowania obszaru ciała. Najczęściej przeprowadza się ją na obszarach, na których często odkłada się tłuszcz, takich jak brzuch, uda, talia czy biodra. Liposukcja może być zabiegiem wspomagającym plastykę brzucha.

Jakie są wskazania dotyczące zabiegu plastyki brzucha?

Rozważając zabieg plastyki brzucha zalecane jest przede wszystkim podstawowe badania krwi (w tym morfologia i APTT). Badania takie to podstawa dla osób zdrowych, bez obciążeń chorobami. Natomiast pacjenci, którzy są po chorobie lub chorują przewlekle powinni przed przyjazdem do kliniki skonsultować się dodatkowo z chirurgiem plastykiem w celu przedyskutowania, jakie dodatkowe badania powinni wykonać.

Czy po zabiegu plastyki brzucha można zajść w ciążę?

Po plastyce brzucha można zajść w ciążę. Jednak należy pamiętać, ze ciąża może spowodować nawrót problemów z nadmiarem skóry. Stąd też zabieg ten zaleca się kobietom, które nie planują już w przyszłości więcej dzieci.

Podsumowanie

Zabieg plastyki brzucha wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem chirurgiem, dlatego też warto już podczas pierwszej wizyty zadać wszystkie pytania. Lekarz przeprowadza również szczegółowy wywiad, dzięki któremu uzyskuje informacje odnośnie stanu pacjenta oraz jego oczekiwań względem zabiegu.

Tragiczne skutki spania w makijażu

Choć od dawna wiadomo już, że spanie w makijażu prowadzi do negatywnych konsekwencji dla naszej cery, to jednak wiele kobiet wciąż zapomina o wieczornym demakijażu. Badania pokazują, że nawet co trzecia kobieta przynajmniej dwa razy w tygodniu kładzie się do łóżka, nie zmywając wcześniej makijażu. Efekty takiego zachowania mogą okazać nie tylko fatalne, ale również nieodwracalne dla wyglądu u zdrowia naszej skóry. Codziennie wieczorem powinnyśmy nie tylko nie zapominać o demakijażu, ale również wprowadzić skuteczne oczyszczanie skóry przed snem.

Dlaczego spanie w makijażu jest szkodliwe?

Demakijaż to nie tylko oczyszczanie skóry z kosmetyków, które przez cały dzień były nałożone na naszą skórę. Do twojego podkładu przez cały dzień „przyczepiają” się zanieczyszczenia i wolne rodniki, które są szkodliwe dla skóry. Nie tylko zatykają pory i przenoszą bakterie powodując stany zapalne, ale także przyspieszają procesy starzenia się skóry. Spanie w makijażu powoduje powstawanie wolnych rodników, które stymulują rozkład zdrowego kolagenu, co bezpośrednio prowadzi do powstawania zmarszczek.

W  naszej skórze znajdują się gruczoły produkujące serum, dzięki któremu tkanki utrzymują właściwą wilgoć i elastyczność. Podczas procesu regeneracji skóry jej martwe komórki po prostu odpadają. Jeśli zaburzymy ten stopniowy, regularny proces blokując go makijażem, komórki zaczną łączyć się z serum i zatykać pory w skórze. Przez spanie w makijażu układ odpornościowy zaczyna produkować leukocyty, a ich produktem są właśnie nieestetyczne krostki na skórze.

Spanie w makijażu – konsekwencje w zależności od rodzaju cery

Brak regularnego oczyszczania skóry przed snem ma odmienne konsekwencje w zależności od rodzaju cery. Sprawdziliśmy jakie:

  • Cera sucha – skóra nie ma możliwości regeneracji. Martwy naskórek gromadzi się, co przesusza skórę.
  • Cera tłusta – spanie w makijażu powoduje zatykanie się rozszerzonych porów,  a w efekcie powstają zaskórniki i uciążliwe pryszcze.
  • Cera normalna – brak możliwości regeneracji, co powoduje powstawanie zmarszczek.
  • Cera naczynkowa – spanie w makijażu może prowadzić do nadmiernego pękania naczynek.

Oczyszczanie skóry przed snem

Jak widać, spanie w makijażu ma wiele negatywnych skutków dla naszej cery. Warto zatem dbać o to, aby codziennie wieczorem stosować odpowiedni demakijaż. Skóra wymaga również odpowiedniego oczyszczenia przed snem. Powinno ono składać się z kosmetyku na bazie wody, takiego jak hydrolat czy żel do mycia. Następnie warto zastosować delikatny peeling enzymatyczny, w zależności od rodzaju cery. Później należy spryskać skórę tonikiem, by wyrównać pH, a na końcu zastosować dobrej jakości krem na noc. Dzięki temu nasza skóra będzie odpowiednio oczyszczona, dzięki czemu zachować blask i elastyczność na dłużej. Przekonaj się!

Starzenie się okolic intymnych

Jak się okazuje proces starzenie się organizmu obejmuje nie tylko widoczne obszary naszego ciała, takie jak dłonie czy twarz, ale również okolice intymne. One również starzeją się podobnie jak reszta kobiecego organizmu. Decyduje o tym zmniejszona produkcja estrogenów oraz spowolnione działanie fibroblastów, przez co skóra i śluzówka okolic intymnych zaczyna być wiotka i cienka, a przez to bardziej wrażliwa na infekcje i inne podrażnienia. Zaniepokojona? Spokojnie, do zabiegów pomocnych przy starzeniu się okolic intymnych medycyna estetyczna wykorzystuje różnorodne techniki. Dowiedz się, jak zatrzymać czas i zapobiec procesowi starzenia się okolic intymnych.

Proces starzenia się okolic intymnych u kobiet

Starzenie się okolic intymnych jest naturalnym procesem. Wraz z wiekiem zmienia się całe ciało kobiety. Idealnym przykładem jest skóra, która po 25. roku życia zaczyna powoli się starzeć – powoli traci jędrność i owal, pojawiają się pierwsze zmarszczki i „kurze łapki”, cera jest przesuszona i skłonna do podrażnień.  Jest to najbardziej widoczne w okresie menopauzy, kiedy dochodzi do znacznego spadku poziomu hormonów (estrogenów) w wyniku przekwitania i wygasania czynności jajników. Odbija się to na syntezie kolagenu i prowadzi do szybszego starzenia się tkanek. Aby zapobiec temu procesowi, już przed ukończeniem trzydziestego roku życia warto stosować kosmetyki przeciwzmarszczkowe. W przypadku starzenia się okolic intymnych zaleca się poddanie zabiegom rewitalizującym.

Labioplastyka

Obecnie wyróżnia się dwa rodzaje zabiegów: labioplastykę warg sromowych mniejszych lub warg sromowych większych z powodu zaniku. Plastyka warg sromowych mniejszych ma za zadanie znaczną redukcję lub zmianę kształtu fałd śluzówki otaczających wejście do pochwy. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Czas operacji to 20-45 minut. Z kolei labioplastyka warg sromowych większych polega na wypełnieniu warg tłuszczem pacjentki, który jest pobrany z okolicy pępkowej. Aby zapobiec starzeniu się miejsc intymnych możliwe jest wykorzystanie kwasu hialuronowego, który wstrzykuje się jako wypełniacz.

Starzenie się okolic intymnych – osocze bogatopłytkowe

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zalicza się do kuracji rewitalizujących starzejące się okolice intymne. Płytki krwi, znajdujące się w osoczu bogatopłytkowym, zawierają mnóstwo cząsteczek biologicznych, które uczestniczą w istotnych procesach fizjologicznych: stanowią istotny czynnik wzrostu, wpływają na jędrność skóry, poprawiają jakość błon śluzowych, sprzyjają regeneracji komórek naskórka i śluzówek, pobudzają produkcję kolagenu i kwasu hialuronowego

Podsumowanie

Starzenie się okolic intymnych jest naturalnym procesem biologicznym starzenia się całego organizmu kobiety. Wiele z nich odczuwa jednak dyskomfort z racji nieatrakcyjnie wyglądającego ciała. Dodatkowo często wiąże się to z poczuciem niechęci czy odtrącenia, co przekłada się na jakość życia seksualnego kobiet. Medycyna estetyczna skutecznie radzi sobie z tym problemem, oferując zabiegi, mające na celu pomoc w plastyce i rewitalizacji okolic intymnych.

Masaż twarzy – sposób na piękną cerę

Masaż  i ćwiczenia zapewniają sprężystość ciału. Są ważne nie tylko dla utrzymania sprawności naszego ciała, ale również ze względu na troskę o jego piękno. Jak dowodzą badania neurologiczne, masaż twarzy pobudza wydzielanie neuroprzekaźników – serotoniny i dopaminy. Są one odpowiedzialne za rześkość umysłu, pamięć, a także stan układu nerwowego i nastrój. Dlatego też regularnie wykonywany masaż twarzy w tych okolicach ma znamienny wpływ na pamięć, a także stan układu nerwowego, co wpływa również na polepszenie się jakości naszego nastroju. Techniki masażu twarzy mogą być praktykowane przez nas w czasie wklepywania kremu, rano bądź wieczorem. Dowiedz się, jak odpowiednio wykonać masaż twarzy.

Dobrodziejstwo masażu twarzy

Regularnie przeprowadzany masaż twarzy poprawia przepływ krwi i limfy, a także przyspiesza metabolizm komórkowy. Dodatkowo zwiększa się wchłanianie składników aktywnych obecnych w kremach. Dzięki temu skóra jest również odpowiednio dotleniona oraz odżywiona. Wpływa to na jej wygląd – staje się bardziej jędrna, o ładnym kolorycie i bez sińców pod oczami. Stymulacja zakończeń nerwowych rozluźnia też mięśnie, dzięki czemu rysy twarzy stają się łagodniejsze.

Techniki masażu twarzy – wieczorna pielęgnacja

Mając obowiązek kremowania cery w czasie rekonwalescencji po zabiegach medycyny estetycznej, aby utrzymać efekt dogłębnego nawilżenia, warto zdecydować się na klasyczny, domowy masaż twarzy podczas wieczornej pielęgnacji. Co jednak zrobić, gdy na opakowaniu kremu nie ma informacji o tym, jak go wklepać? Podstawowych reguł nauczysz się sama w kilka minut. Zanim nałożysz krem na skórę, rozgrzej go na opuszkach palców. Potem wmasuj okrężnymi ruchami w kierunku odwrotnym do działania grawitacji – od brody ku górze. Okolice ust i oczu delikatnie oklep opuszkami palców. Intensywniej wymasuj czoło, zaczynając od uciskania punktu między brwiami. Potem „uspokój” skórę, głaszcząc twarz od nosa ku skroniom. Jeśli chcesz mieć pewność, że prawidłowo wykonujesz masaż twarzy, skonsultuj swoje rutynowe czynności z kosmetyczką bądź lekarzem medycyny estetycznej.

Masaż twarzy podczas nakładania serum

Szczególnie ważna jest aplikacja preparatów o dużym stężeniu substancji aktywnych, czyli eliksirów i serum. To skuteczne, ale drogie kosmetyki, więc warto wykorzystać w pełni ich moc. Mają półpłynną konsystencję i trzeba je wmasować szybciej niż krem, delikatnie wgniatając w skórę twarzy i czoła. Na początku wykonywania masażu twarzy z pomocą serum zaleca się oklepanie twarzy opuszkami palców, od nosa ku skroniom. A potem od czoła przez okolice oczu, policzki, kończąc na podbródku. Warto również zwrócić uwagę na porę masażu twarzy – zacznij już o 20, wtedy komórki skóry rozpoczynają proces regeneracji i najlepiej wykorzystują substancje aktywne w kosmetyku.

Chirurgia plastyczna jako prezent? Pozytywy i pułapki

Chirurgia plastyczna spowszedniała. Nie jest dziś niczym dziwnym poddanie się zabiegowi korekcji nosa, powiększenia piersi czy plastyki brzucha po przebytych ciążach. Wszyscy dążymy do tego, żeby dobrze czuć się we własnym ciele. Jeśli mamy taką potrzebę i pozwalają nam na to nasze finanse, nie mamy problemu w inwestowaniu w swój wygląd. Pragnienie zmiany powinno wynikać z naszej wewnętrznej potrzeby. Nikt poza nami nie powinien ingerować w to czy chcemy się zmienić poddają się operacji plastycznej czy też akceptujemy swoje niedoskonałości. W tym kontekście, dość kontrowersyjne wydaje się… dawanie operacji plastycznej w prezencie.

Więcej
Dlaczego chirurgia plastyczna znajduje coraz więcej pacjentów?

Choć niezależnie od czasów, kobiety i mężczyźni robili wiele aby dobrze wyglądać i poprawić swoją urodę., to jeszcze nigdy w przeszłości nie było takich możliwości jak dziś. Choć nie wszyscy korzystamy z chirurgii plastycznej, to wzrost przeprowadzanych operacji rok do roku wyraźnie mówi nam, że ludzie coraz chętniej poddają się zabiegom i operacjom poprawiającym ich wygląd. Jeszcze dwadzieścia lat temu, prawdopodobnie niewielu z nas spodziewało się, że chirurgia plastyczna będzie tak szeroko dostępna. W końcu nie tak dawno, poddanie się operacji plastycznej wiązało się ze sławą lub dużymi pieniędzmi. Dlaczego intensywne poprawianie urody tak bardzo zyskało na popularności w ostatnim dziesięcioleciu?

Więcej

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt