Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
1 Odsłona

Z pewnością słyszeliście niejednokrotnie o konturowaniu twarzy. Bronzer, podkład, rozświetlacz i odpowiednie umiejętności wystarczą, aby wyszczuplić twarz i wyeksponować jej atuty. Konturowanie ciała to nic innego, jak podkreślenie z pomocą makijażu jego atutów. Wysmuklenie i podkreślenie mięśni – nawet takich, które ukryte są dość głęboko, to coraz popularniejszy trend. Czym jest body make-up i kiedy najczęściej się go stosuje?

Pomimo ogromnej presji jaką nakłada na nas współczesny świat, niewiele z nas posiada idealne ciało i perfekcyjny rysy twarzy. Wszyscy w mniejszym lub większym stopniu dbamy o siebie i chcemy wyglądać jak najlepiej. Począwszy od codzienną dbałość o fryzurę na poprawianiu ciała z pomocą chirurga plastyka kończywszy. Odsłaniając trochę ciała latem, będą c na plaży czy wybierając się na wielką imprezę, pragniemy nie tylko mieć nieskazitelną twarz, ale także podkreślić wszelkie atuty ciała. To z pomocą może przyjść body make-up. Co najczęściej konturujemy i w jakich sytuacjach?

Konturowanie nóg

Zgrabne nogi to niewątpliwie cel każdej kobiety. Według wszelkich kanonów, kobiece nogi powinny być smukłe, długie i szczupłe. Ważne są także proporcje pomiędzy udem a kostką, ładne kolana i odpowiednio zaokrąglone łydki. Wychodząc w krótkiej spódniczce, chcemy aby nogi wyglądały jak najlepiej. Stosowanie balsamów brązujących lub rajstop w sprayu jest w pewnym sensie „makijażem” nóg. Te preparaty nadają skórze lekko brązowy odcień, wyrównują koloryt i sprawiają, że nogi wyglądają zdrowo. Konturowanie nóg wymaga już użycia większej ilości środków. Aby wysmuklić nogi, na frontalnej oraz tylnej części nóg należy nałożyć balsam rozświetlający, a po wewnętrznej i zewnętrznej stronie trzeba je posmarować balsamem o ciemniejszym odcieniu. Ten sposób stosowany jest nawet przez modelki na wybiegach. Nogi wyglądają lepiej nie tylko „na żywo”, ale także na zdjęciach.

Konturowanie dekoltu

Nakładając makijaż na twarz powinnyśmy także uwzględnić szyję i dekolt. Najczęściej robimy to przeciągając ręka podkład w te miejsca. Na czerwonych dywanach i wybiegach modelek często stosuje się pełne konturowanie dekoltu i szyi co pozwala na uzyskanie ładnego kształtu piersi i posągowych ramion. Konturowanie dekoltu polega na grze kolorów. Jasnym kolorem najczęściej uwypuklamy kości obojczyków oraz wystającą część piersi. Ciemniejszy odcień podkładu nakładamy pod i nad kością obojczykową (we wgłębieniu) oraz delikatnie krągłym ruchem nad piersiami i pomiędzy nimi. Szyję wysmuklamy nakładając ciemniejszy odcień podkład z boków szyi i jaśniejszy z przodu. Prawidłowe konturowanie dekoltu sprawia, że makijaż na twarz nie odcina się od reszty ciała. Dzięki grze odcieni beżów i brązów możemy wyeksponować, a nawet optycznie powiększyć piersi oraz wysmuklić szyję.

Konturowanie brzucha

To jeden z bardziej dyskutowanych sposobów konturowania ciała. Często stosowany jest na wybiegach, przy kreacjach odsłaniających brzuch lub prześwitujących materiałach. Nierzadko stosowany jest także przez modelki oraz osoby aktywnie prowadzące konta na Instagramie, ponieważ konturowanie brzucha ma na celu podkreślenie mięśni, nawet wówczas, kiedy nie są one widoczne. Ciemniejszy odcień podkładu stosuje na na zagłębienia pomiędzy mięśniami. Jaśniejszym i rozświetlający natomiast, nakłada się na mięśnie. Efekt dobrze wygląda przede wszystkim na zdjęciach. Podczas beztroskich wakacji, wykonanie makijażu brzucha może się nie udać, bo przy wejściu do wody a nawet przy poceniu się ciała, podkład może nieestetycznie spłynąć i „ujawnić” oszustwo.

Obecnie, media społecznościowe są miejscem w którym chcemy pokazać się jak z najlepszej strony. Z pomocą przychodzą nam nie tylko zdobycze technologii, takie jak filtry do zdjęć, ale także makijaż i odpowiednie światło. Body make-up to dość nowatorskie podejście do upiększania ciała. Czy Waszym zdaniem trend się utrzyma?

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt