Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
1 Odsłona

Banalnym jest stwierdzenie, że każdy z nas ma swoją niepowtarzalną osobowość oraz cechy indywidualne powodujące, że nasza twarz przyjmuje określony wygląd. Niektórzy z nas wyglądają radośnie, inni mają smutny wyraz twarzy, a jeszcze inni sprawiają wrażenie rozgniewanych. Tak było od zawsze, jednak dopiero od niedawna medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna pozwalają na poprawienie takiego wyrazu twarzy, którego nie chcemy wciąż nosić. Jakie cechy nosi gniewna twarz i jakimi metodami można to zmienić?

Co powoduje efekt „gniewnej twarzy”?

Można powiedzieć, że istnieją trzy czynniki wpływające na efekt rozgniewanej twarzy. Pierwszy to kwestie osobowościowe oraz indywidualne cechy dotyczące funkcjonowania społecznego. Wynika z tego, że jeśli jesteśmy radośni, żyje nam się dobrze i nie mamy większych trosk, istnieje mniejsza szansa na to,że nasza twarz będzie sprawiła wrażenie zagniewanej. To jednak nie jest wszystko. Drugi czynnik nie jest właściwie zależny od nas. Każdy przecież przeżywa w życiu zarówno radość jak i smutek lub gniew. Nie zawsze mamy wpływ na to jak reagują mięśnie naszej twarzy, przez co jedne emocje są na niej bardziej widoczne niż inne. Trzeci czynnik dotyczy budowy naszej twarzy. Czasem zmrużone oczy, ciężkie brwi lub opadnięte kąciki ust powodują, że twarz wygląda na rozgniewaną.

Kto ze znanych postaci ma „gniewną twarz”?

Problem z efektem „gniewnej twarzy” mają zarówno osoby starsze jak młode. Nie ma tutaj reguły, bo czasem bardzo młoda twarz, na które jeszcze siłą rzeczy nie powinno być widoczne doświadczenie życiowe, mają zdenerwowany wyraz twarzy. Czasem są to twarze uznawane za piękne. Popularne osoby, aktorki i piosenkarze także mają rozgniewany wyraz twarzy, co uwieczniane jest na wielu fotografiach. Najczęściej przywoływanym przykładem jest muzyk Kanye West oraz aktorka Anna Kendrick. Rozgniewany lub nadąsany wyraz twarzy ma także aktorka Emma Watson znana z serii o Harrym Potterze, Victoria Beckham, modelka Bella Hadid lub projektant Karl Lagerfeld oraz brytyjska Królowa Elżbieta. Choć w większości są to twarze powszechnie uważane za bardzo atrakcyjne, dla wielu kobiet spoza świecznika, może być to problem. Zwłaszcza dla kobiet, ponieważ społecznie jest przyjęte, że atrakcyjna kobieta, to osoba radosna i uśmiechnięta.

Najczęstsze zabiegi

Lifting twarzy

I tu stosuje się zarówno mniej inwazyjne metody polegające na zaaplikowaniu wypełniaczy lub botoksu oraz chirurgiczny lifting twarzy, który daje trwały efekt. Metody te pozwalają na podniesienie tych części twarzy, które powodują, ze twarz nabiera smutnego lub rozgniewanego wyglądu.

Uniesienie uśmiechu

Jest to procedura chirurgiczna polegająca stworzeniu nacięć w kącikach ust i podniesieniu opadającej skóry. Dzięki temu mina nie jest już „w podkówkę”, a całość twarzy nabiera pogodniejszego wyglądu.

Blepharoplastyka

Czyli korekcja powiek Dzięki blepharoplastyce otrzymujemy młodsze spojrzenie i zwykle taki jest cel tego zabiegu. Osoby, które mają problem z rozgniewanym wyrazem twarzy także na tym korzystają, bo dzięki temu skóra okolic oczu jest napięta, oczy bardziej widoczne (nie ma już efektu mrużenia oczu), a twarz wygląda radośniej.

Lifting czoła

to bardzo częsty zabieg przeprowadzany w celu zniwelowania efektu smutnej lub rozgniewanej twarzy. Lekarz chirurg robi nacięcia na linii włosów i nieco podnosi skórę. Dzięki temu lwia zmarszczka zostaje wygładzona, brwi podniesione a oczy wyraźniejsze.

źródło: https://www.zwivel.com/blog/suffer-from-angry-resting-face-syndrome/

Autorka: Klaudia dziennikarka/blogerka

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt