Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
1 Odsłona

W żadnym wypadku nie namawiamy do tego, aby korzystać z chirurgii plastycznej w zastępstwie ćwiczeń i zdrowej diety. Wbrew panującym mitom, zabiegi pozwalające pozbyć się brzuszka, nie są przeznaczone dla osób otyłych lub zmagających się z wahaniami wagi. Zabiegi chirurgiczne wykonywane są w określonych przypadkach i przy konkretnych wskazaniach. Nie mogą poddać mu się osoby, które ważą zbyt dużo lub zbyt mało. W jakich sytuacjach wykonuje się zabiegi poprawiające wygląd brzucha i na jakiej podstawie dopasowuje się je do problemu?

Powodów i wskazań do operacji, której celem jest poprawienie wyglądu brzucha jest wiele i często wynikają one z życiowych okoliczności. Na zabiegi i operacje najczęściej decydują się osoby, które z różnych przyczyn nie są zadowolone z wyglądu swojego brzucha. Grupa zainteresowanych operacjami to najczęściej kobiety po przebytych ciążach oraz przedstawiciele obu płci, którzy utracili sporo kilogramów, wskutek czego w okolicach brzucha pozostał nadmiar skóry. Czasem także, wskutek uwarunkowań genetycznych, tkanka tłuszczowa uporczywie odkłada się na brzuchu i pomimo normalnej wagi, ta część ciała znacznie wyróżnia się na tle innych.

Dla kogo liposukcja?

Zabieg liposukcji, zwany także odsysaniem tłuszczu zdecydowanie nie jest zabiegiem dla osób zmagających się ze sporymi nadmiarami wagi. Idealnymi kandydatami do liposukcji są osoby względnie młode, które są aktywne, utrzymują zdrowa dietę, ale z powodów genetycznych mają problem z pozbyciem się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic brzucha. U takich pacjentów, skóra po zabiegu ładnie się układa. Plusem liposukcji są niewielkie blizny oraz stosunkowo dość krótki czas rekonwalescencji. Liposukcja nie jest zabiegiem dla osób otyłych oraz dla pacjentów, którzy chcą pozbyć się nadmiaru skóry z okolic brzucha.

Dla kogo abdominoplastyka?

Abdominoplastyka, czyli plastyka brzucha to zabieg, którego zadaniem jest usunięcie nadmiarów skóry. Idealnie kandydaci do zabiegu to osoby, które cieszą się dobrym zdrowiem ogólnym i zmagają się z nadmiarem skóry powstałej w wyniku utraty wagi lub na skutek ciąży. Nadmiar luźnej skóry może oszpecić nawet najładniejszą sylwetkę. Zabieg wymaga od pacjenta bezwzględnego stosowania się wskazań m.in. zakazu palenia papierosów przed i po operacji, unikania wysiłku fizycznego przez jakiś czas odpowiedniego pielęgnowania swoich blizn oraz utrzymywania stałej wagi. Zaletą zabiegu z pewnością są długo utrzymujące się efekty. Do wad można zaliczyć dość długi czas rekonwalescencji oraz dość duże blizny, choć często umiejscowione w niewidocznym miejscu (zwłaszcza przy pełnej plastyce brzucha).

Liposukcja i abdominoplastyka często stosowane są wspólnie. Aby osiągnąć optymalne efekty, chirurdzy łączą oba zabiegi.

liposukcja i abdominoplastyka

Niechirurgiczne, ale inwazyjne sposoby

Jeśli chcemy niewielkiej poprawy wyglądu brzucha, doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się zabiegi kriopolizy (Coolsculpting), które polegają na zamrażaniu tkanek tłuszczowych. Zabieg może znacznie poprawić wygląd brzucha, zwłaszcza jeśli problemem nie jest nadmiar zwisającej skóry. Innym sposobem może być liposukcja laserowa, która z pomocą odpowiedniej wiązki światła podgrzewa i „roztapia” tłuszcz. To dość skuteczne metody radzenia sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej, jednak ich wadą jest konieczność przeprowadzenia co najmniej kilku zabiegów. Zabiegi pomogą osobom z niewielkim problemem, jednak nie przyniosą tak spektakularnych efektów jak opcje chirurgiczne.

Problem z wyglądem brzucha to jeden z powszechniejszych problemów wizerunkowych wśród kobiet i mężczyzn. Dzisiejsza medycyna pozwalana pozbycie się problemu lub znaczne poprawienie wyglądu brzucha, a co za tym idzie, także całej sylwetki.

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt