Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
798 Odsłon

Zazwyczaj za efekt pulchnej, okrągłej twarzy odpowiadają poduszki Bichata. Są to struktury tłuszczowe, znajdujące się po wewnętrznej stronie jamy ustnej. Obejmują przede wszystkim dolną część policzków i mają znaczący wpływ na kontur twarzy. Istnieją jednak sposoby, żeby z pomocą lekarza medycyny estetycznej zredukować objętość poduszek Bichata. W artykule przedstawimy jak przebiega zabieg chirurgicznego zmniejszenia policzków i kto powinien się na niego zdecydować. 

Na czym polega zabieg?

Chirurgiczne zmniejszenie policzków poprzez usunięcie poduszek Bichata wymaga wcześniej konsultacji z lekarzem. Wówczas specjalista określa, czy zabieg przyniesie oczekiwane rezultaty. Czasem warto połączyć go z dodatkowym liftingiem twarzy. Po zakwalifikowaniu do wykonania zabiegu pacjent jest informowany o jego przebiegu, możliwych powikłaniach oraz o postępowaniu w okresie rekonwalescencji. Chirurgiczne zmniejszanie policzków przeprowadzane jest w znieczuleniu ogólnym, a pacjent powinien pozostać w klinice dobę na obserwacji. Lekarz chirurg medycyny estetycznej wykonuje niewielkie nacięcie od wewnętrznej strony policzka i następnie wycina fragment poduszki Bichata. Zabieg nie pozostawia żadnych widocznych blizn, a w efekcie twarz jest wyraźnie węższa i szczuplejsza w dolnej części. 

Czas rekonwalescencji jest też stosunkowo krótki. Blizny wewnątrz policzków potrzebują około 1-2 tygodni na zagojenie się. Finalny efekt zwężenia twarzy pacjenci widzą dopiero po kilku tygodniach. Wynika to z obrzęku pozabiegowego, który ma prawo utrzymywać się w dolnej części twarzy, w okolicy żuchwy. W trakcie rekonwalescencji należy przede wszystkim dbać o zachowanie higieny w jamie ustnej, aby nie dopuścić do rozwinięcia stanu zapalnego. Warto tymczasowo stosować dietę płynną. Specjaliści podkreślają, że zabieg jest mało inwazyjną procedurą, a daje trwałe rezultaty. 

Wskazania do zabiegu

Tkanka tłuszczowa w okolicach podpoliczkowych jest naturalną strukturą, jednak u niektórych osób rzeczywiście negatywnie wpływa ona na samoocenę i owal twarzy. Dzięki temu, że poduszka tłuszczowa jest skumulowana w jednym miejscu stosunkowo łatwo ją wyjąć chirurgicznie, bez konieczności wykonywania bardziej inwazyjnej liposukcji. Zabieg jest zalecany osobom z proporcjonalnie dużymi poduszkami Bichata, które mocno oddziałują na kształt twarzy. Wówczas chirurgiczne zmniejszenie policzków może zapewnić satysfakcjonujące efekty i widoczne wyszczuplenie. Przeciwwskazaniami do zabiegu są choroby przewlekłe, palenie papierosów oraz pogorszony stan zdrowia. Wszystkie szczegóły należy indywidualnie omawiać z lekarzem. 

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt