Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
804 Odsłon

Jednym z wielu zabiegów poprawiających wygląd jest liposukcja. To zabieg polegający na usunięciu tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru ciała, np. brzucha, pośladów, ud, a także pleców czy ramion. Szczególnie dla kobiet dużym problemem i powodem do kompleksów jest nadmierny tłuszcz. Liposukcja pomaga w uzyskaniu szczuplejszej sylwetki, którą pacjenci chcieliby zachować na dłużej. Jednak czy ten zabieg jest trwały?

Liposukcja a utrzymanie szczupłej sylwetki

Zabieg liposukcji traktowany jest jak szybki sposób na osiągnięcie upragnionej, niższej wagi oraz szczuplejszej figury. Chociaż odessanie tłuszczu trwa od 2 do 5 godzin, to starania o smukłą sylwetkę wymagają codziennej dyscypliny i wdrożenia zdrowych nawyków. Liposukcja zdecydowanie pomaga w pozbyciu się nadmiernej tkanki tłuszczowej, a także uniemożliwia jej gromadzenie się w miejscu, które obejmował zabieg.

Jest to dobra wiadomość, jednak należy też mieć świadomość, że tłuszcz może gromadzić się w innych miejscach. Jeżeli osoba, która poddała się temu zabiegowi, będzie odżywiać się niezdrowo, czym spowoduje nadwyżkę kaloryczną, tkanka tłuszczowa znowu się powiększy – ale w innej partii ciała. Aby tego uniknąć, konieczne jest odżywianie się w zrównoważony sposób i zadbanie o regularną aktywność fizyczną.

Liposukcja pomaga na stałe, ale…

Prawdą jest, że dzięki temu zabiegowi można sprawić, że zniknie niechciany tłuszcz. Liposukcja uniemożliwia także ponowne gromadzenie się komórek tłuszczowych w obszarach ciała, z których zostały usunięte. Można się spodziewać, że po zabiegu tłuszcz nie wróci w rejon ud, pośladków czy brzucha – jeśli stamtąd był usuwany. Jednak nie oznacza to, że przytycie jest niemożliwe. Tkanka tłuszczowa nadal może rosnąć na skutek nadwyżki kalorycznej, ale osadzi się w obszarach, które nie były poddane zabiegowi. Może to niestety wpłynąć na nieestetyczne zniekształcenie sylwetki. Dlatego ważny jest zdrowy sposób odżywiania, oznaczający dostarczanie wraz z pożywieniem witamin i minerałów oraz ograniczanie produktów wysokokalorycznych i przy tym bezwartościowych odżywczo, są to np. słodycze, jedzenie typu fast food, napoje, produkty wysokoprzetworzone. Równie ważna jest aktywność fizyczna, dzięki której ewentualne nadprogramowe kalorie zostaną spalone.

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt