Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
1 Odsłona

Nieużywane i niepotrzebne kosmetyki zalegają w Twojej łazience? Od dawna ich nie używałaś i zamierzasz je wyrzucić? Niechciane kosmetyki to problem każdej z nas. Dowiedz się jak przerobić stare kosmetyki na takie, z których jeszcze z przyjemnością zaczniesz używać. Pamiętaj, że mniej znaczy więcej, a przyczyniając się do recyklingu wspierasz również działalność na rzecz ochrony środowiska. To co, same plusy, prawda?

Na czym polega recykling kosmetyków?

Większość kupowanych przez nas kosmetyków ma plastikowe opakowania. Nawet kosmetyki naturalne pakowane są w plastikowe butelki, tubki, słoiczki. Fakt, że ten plastik jest najczęściej materiałem nadającym się do lub pochodzącym z recyklingu niewiele tu zmienia, bo nadal jest to plastik, który nie zniknie z powierzchni ziemi w ciągu tygodnia, miesiąca, czy roku. Dlatego pierwszym krokiem w pozbyciu się niechcianych kosmetyków, jest zminimalizowanie zawartości swojej kosmetyczki oraz ograniczenie kupowania kosmetyków w plastikowych opakowaniach.

Niechciane kosmetyki: szampon jako środek do czyszczenia pędzli

Jeśli kupiłaś szampon, który w ogóle nie pasuje do charakteru Twoich włosów, wstrzymaj się z wyrzucaniem produktu. Wlej odrobinę do ciepłej wody i użyj tej mieszanki do czyszczenia pędzli do makijażu!

Olejek do kąpieli jak dobry scrub? Nic prostszego!

Jeśli kupiłaś olejek do kąpieli, który wydaje Ci się jednak zbyt tłusty, nie panikuj – mamy rozwiązanie, dzięki któremu nie zmarnujesz ani kropli tego produktu. Po prostu dodaj do kosmetyku odrobinę brązowego cukru, a otrzymasz delikatny peeling do ciała. Dzięki temu nie tylko pozbędziesz się niechcianych kosmetyków, ale również zyskasz produkt świetnej jakości, który odpowiednio wpłynie na nawilżenie Twojej skóry.

Niechciane kosmetyki a krem nawilżający

Jeśli twój krem ​​do twarzy powoduje zaczerwienienie skóry lub – co gorsza – wypryski, natychmiast przestań go używać! Jednak nie musisz wyrzucać kosmetyku do śmieci. Krem tego rodzaju może z powodzeniem zastąpić balsam nawilżający, ponieważ cera twarzy jest znacznie bardziej delikatna, a ciało nie musi reagować uczuleniem. Po drugie, doskonale sprawdzi się jako preparat, który możesz wykorzystać do naturalnej skóry na Twoich butach.

Podsumowanie

Jak widać, przerabianie niechcianych kosmetyków nie musi być wcale trudne. Wystarczy jedynie odrobina fantazji, a każdy produkt można z łatwością przerobić na taki, w którym znajdzie on swoje zastosowanie. Dbaj o naszą planetę stosując się do prostych porad, aby poprawić jakość naszego życia.

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt