Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
867 Odsłon

Przez wiele osób piersi są uważana za jeden z atrybutów kobiecości. Piękny biust jest przyczyną zadowolenia ze swojego ciała i pozytywnie wpływa na samoocenę kobiet. Niestety wiele pań skarży się na naturalnie małe piersi lub ich nierówny rozmiar. Z pomocą może przyjść chirurgia plastyczna, która zagwarantuje pożądany wygląd biustu. W artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak medycyna może poprawić kształt i rozmiar piersi oraz jaka jest skala tych zabiegów. 

Plastyka piersi – skąd fenomen tych zabiegów?

Każdego roku nawet trzy miliony kobiet poddaje się rozmaitym zabiegom plastyki piersi. Największa część z nich to powiększenie biustu – to aż 1,7 miliona, czyli prawie 60% spośród wszystkich operacji. 775 tysięcy kobiet rocznie decyduje się na lifting, czyli podniesienie biustu, przywracając mu jędrność i piękny. Na taki zabieg decydują się głównie panie po ciąży i karmieniu, po znaczącym utracie wagi, kiedy piersi stają się obwisłe, a skóra traci napięcie. Kolejne 640 tysięcy kobiet na świecie wybiera redukcję rozmiaru piersi – te zabiegi przeprowadza się głównie z powodu zbyt dużego obciążenia kręgosłupa i negatywnego wpływu na postawę kobiety. 

W Polsce rośnie świadomość możliwości zmiany kształtu biustu i coraz częściej kobiety korzystają pomocy chirurgii plastycznej. Nieregularny rozmiar piersi lub ich rozmiar bywa powodem złego samopoczucia, niskiej samooceny i niedowartościowania. Medycyna estetyczna to często sposób nie tylko na zmianę wyglądu, ale także dodanie sobie odwagi, podkreślenie swojej kobiecości i uwierzenie w siebie. Według analiz można stwierdzić, że co roku około 7 tysięcy Polek decyduje się na zabieg plastyki piersi. Popularność powiększania piersi i innych zabiegów wynika prawdopodobnie z ich realnej skuteczności – zmieniając swój wygląd kobiety zyskują także pewność siebie i mogą na nowo realizować swoje cele. 

O czym pamiętać przed decyzją o powiększeniu piersi?

Za każdym razem klientka indywidualnie ustala z lekarzem metodę, tak aby była w pełni zadowolona z rezultatów. Podczas szczegółowego wywiadu lekarz zbierze wszystkie potrzebne informacje, które pomogą ustalić najlepszy rodzaj zabiegu. Przy powiększaniu piersi kobiety mogą wybierać spośród implantów silikonowych lub wypełnionych solą fizjologiczną. Inną metodą jest przeszczep własnych komórek tłuszczowych pochodzących na przykład z fałd brzusznych pacjentki. Minimalizuje to ryzyko odrzucenia materiału, a jednocześnie zapewnia zadowalający efekt. Operacja trwa od 1 do 3 godzin i przeprowadza się ją zazwyczaj w znieczuleniu ogólnym.

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt