Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
705 Odsłon

Dynia to warzywo należące do rodziny Cucurbita, które obejmuje również squasha, muskmelony i arbuzy. Zyskała ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych, szczególnie ze względu na ciasto z dyni i głównie do rzeźbienia podczas Halloween. Jej kształt zmienia się od podłużnego do spłaszczonego, a skóra jest gruba, gładka i lekko żebrowana. Kolor miąższu zmienia się od jasnego do ciemnozielonego i pomarańczowego do czerwonego. Jadalne nasiona są obecne w rdzeniu dyni. Często mówi się, że dynia to sposób na piękną skórę. Warzywo posiada wiele właściwości, które wpływają na regulację, oczyszczenie, a także zatrzymanie procesu starzenia się. Przedstawiamy najlepsze przepisy z dyni.

Dynia – sposób na piękną skórę

Korzyści z dyni są dla wszystkich rodzajów skóry, szczególnie dla skóry wrażliwej lub suchej. Oto zalety stosowania dyni na skórę.

Dynia na tłustą skórę

Jeśli masz tłustą skórę, możesz wypróbować maskę twarzy, mieszając 1 łyżkę przecieru dyniowego z 1 łyżeczką octu jabłkowego. Zastosuj to na wilgotną twarz i pozostaw do wyschnięcia lub do 30 minut. Spłukać letnią wodą, a następnie spłukać zimną wodą. Następnie możesz nałożyć odpowiedni krem ​​nawilżający odpowiedni do rodzaju skóry.

Dynia na suchą skórę

W przypadku suchej skóry wymieszaj 2 łyżeczki gotowanego lub puszkowanego przecieru dyniowego z ½ łyżeczki miodu, ¼ łyżeczki mleka i ¼ łyżeczki gęstej śmietany. Nakładaj go równomiernie na twarz, unikając okolic oczu, pozwól mu się osadzić na 10-15 minut. Ta maska ​​złuszcza, odżywia i pielęgnuje skórę. Spłucz ciepłą wodą i nałóż krem ​​nawilżający odpowiedni dla Twojej skóry. To jeden z najskuteczniejszych sposobów na piękną skórę.

Dynia przeciw starzeniu się

Dynia jest dobrym źródłem witaminy C, która jest silnym przeciwutleniaczem, a także zawiera beta-karoten, który pomaga odwrócić uszkodzenia UV i poprawić teksturę skóry. Pomaga promować produkcję kolagenu, poprawiając w ten sposób koloryt i elastyczność skóry. Chroni skórę przed radykalnym uszkodzeniem, które jest odpowiedzialne za powodowanie zmarszczek, a nawet raka skóry.

Leczenie trądziku dzięki dyni

Dynia jest dobrym źródłem witamin z grupy B, takich jak niacyna, ryboflawina, B6 i folian. Niacyna poprawia krążenie, a zatem jest korzystna w leczeniu trądziku. A folian pomaga zwiększyć krążenie, co poprawia obrót i odnowę komórek.

Dynia – sposób na piękną skórę: podsumowanie

Dynia jako jedno z warzyw zaliczanych do jesiennych i zimowych posiada wiele właściwości, które wpływają na odpowiednią kondycję skóry. Dzieje się tak ze sprawą mnóstwa witamin, które dostarcza warzywo. Zadbaj o swoją skórę zimą i przygotuj skuteczne specyfiki.

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt