Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
594 Odsłon

Plastyka piersi to jedna z najczęściej wykonywanych operacji. Należy ona jednak do zabiegów inwazyjnych, które wpływają na kształtowanie się naszego ciała, a także wymagają odpowiedniego okresu rekonwalescencji, aby organizm miał szansę wrócić do zdrowia i prawidłowej kondycji. Plastyka piersi pozwala na swobodny powrót do regularnych ćwiczeń, a także rutyny, która umożliwia utrzymanie ciała w dobrej kondycji. Dzięki temu rekonwalescencja przebiega szybciej, łatwiej i bardziej skutecznie. Dowiedz się, jakie ćwiczenia wprowadzać, aby utrzymać linię po operacji biustu.

Plastyka piersi: 0-15 dni po zabiegu

W tym okresie najważniejsza jest odpowiednio zbilansowana dieta. Warto przyjmować pokarmy bogate w witaminy, które pozwolą organizmowi na odzyskanie sił po operacji. Nie warto martwić się liczeniem kalorii, ponieważ w tym okresie ciało i tak zużyje dodatkową energię. Ćwiczenia powinny być ograniczone, ale mogą obejmować lekkie spacery (15 minut co godzinę, powolne i spokojne, aby nie zwiększać rytmu serca). W okresie rekonwalescencji po plastyce piersi warto również zwracać uwagę na wydarzenie stresowe, których należy unikać. Dodatkowo nie należy podnosić ciężkich przedmiotów.

Plastyka piersi: 16-30 dni po zabiegu

Ćwiczenia mogą zostać wznowione, ale warto ograniczyć ich częstość oraz intensywność. Dodatkowo ich wykonywanie powinno odbywać się pod stałym nadzorem lekarza. Unikaj pracy w górnej części ciała, ponieważ klatka piersiowa nadal się goi. Warto unikać również pływania i biegania, a także aktywności fizycznej, która bardzo nas męczy.

Plastyka piersi: 31-41 dni po zabiegu

To okres, w których można stopniowo zwiększać intensywność ćwiczeń aż do momentu, w którym osiągniemy trening, do którego przywykliśmy. Może to obejmować bieganie, pływanie, treningi dolnej i górnej części ciała oraz podnoszenie ciężarów. Należy jednak wziąć pod uwagę, że każda pacjentka jest inna, dlatego zwiększenie intensywności ćwiczeń po plastyce piersi warto skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Rekonwalescencja po plastyce piersi

Pomimo tego, że okres powrotu do zdrowia dla osób aktywnych może być trudny, to jednak najważniejsze jest, aby stosować się do zaleceń lekarza. Dzięki temu nie tylko zdrowiej przejdziemy rekonwalescencję, ale również wpłynie to na wygląd naszych efektów.

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt