Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
1 Odsłona

Włosy oraz ułożona z nich fryzura to bez wątpienia jeden z ważniejszych dla kobiet aspektów urody. Czy długie czy krótkie, wszystkim nam zależy aby były zdrowe i lśniące. Większość kobiet codziennie myje włosy, co wiąże się także z innymi aspektami pielęgnacji. Czego nie robić, aby włosy zachowały piękny wygląd i łatwo się układały?

Pośpiech i złe nawyki podczas mycia

W naszym zabieganym świecie, najczęściej kwestię pielęgnacji chcemy załatwić szybko i skutecznie. Nie zawsze jednak pospiech jest dobrym doradcą. Pospieszne polewanie wodą, nakładanie szamponu i energiczne mycie może pogorszyć stan włosów zwłaszcza wtedy, kiedy są delikatne. Dokładnie polej głowę woda i odciśnij lekko jej nadmiar. Nałóż szampon i delikatnie wmasuj do we włosy oraz w skórę głowy. Następnie spłucz szampon i nałóż odzywkę do spłukiwania, delikatnie wmasowując ją w końcówki włosów. Odżywkę dokładnie spłucz – to ważne, bo w innym wypadku włosy już po wysuszeniu będą wyglądały matowo. Źle spłukana odzywka obciąży włosy i spowoduje, ze będą się szybko przetłuszczały.

Szampon „rodzinny” to zły pomysł

Każdy z nas ma inny rodzaj włosów, a także inne problemy z ich kondycją wynikające z różnych czynników. Stosowanie jednego szamponu przez wszystkich, nikomu nie będzie służyło. Szampon powinien być dostosowany do rodzaju włosów oraz ich stanu. Suche i zniszczone włosy powinny być myte szamponem regenerującym i nawilżającym, a taki nie będzie nadawał się dla włosów przetłuszczających. Szampon powinien być dostosowany do problemu. W innym wypadku trudno będzie zachować dobrą kondycją włosów.

Ostrożnie z preparatami do stylizacji

Wszyscy chcemy, żeby fryzura utrzymywała się na głowie przez cały dzień. W przypadku niektórych fryzur, ale też rodzajów włosów, trudno osiągnąć założony efekt bez zastosowania środków do stylizacji. Staraj się nie używać wszystkiego naraz: pianki, żeli i lakierów. Fryzura będzie wtedy obciążona, a włosy zmatowieją. Najlepiej zostawić środki do stylizacji na specjalne okazje, szczególnie wtedy, kiedy włosy nie są w najlepszej kondycji. Jeśli musisz stosować je codziennie, trzeba także codziennie myć włosy, co nie zawsze jest dla nich dobre.

Codzienne układanie

Często przed zastosowaniem środków stylizujących, układamy fryzurę z pomocą urządzeń, które niezbyt dobrze służą naszym włosom. Codzienne suszenie gorącym strumieniem powietrza oraz stosowanie lokówki lub prostownicy może w efekcie zniszczyć nasze włosy. Jeśli masz taką możliwość, pozwól włosom wyschnąć naturalnie. Kupując lokówkę lub prostownicę postaraj się wybierać urządzenia w funkcją regulacji temperatury. Przed zastosowaniem wysokiej temperatury na włosy, pamiętaj o preparacie termoochronnym.

Fryzjer także przy długich włosach

Kobiety, które lubią długie włosy także powinny odwiedzać fryzjera co najmniej raz na miesiąc lub dwa miesiące. Przede wszystkim – będą wyglądały na zdrowsze i łatwiej będzie Ci je ułożyć. Poza tym, regularne podcinanie sprzyja ich wzrostowi, bo końcówki się nie łamią.

Suszenie

O suszarce już wspominaliśmy, ale błąd dość często leży w zbyt energicznym pocieraniu włosów i głowy ręcznikiem. Mokre włosy mają większą tendencję do łamania się i właśnie podczas wycierania narażone są na największe uszkodzenia. Wycierając głowę bezpośrednio po umyciu, używaj miękkiego ręcznika i delikatnie wyciskaj nadmiar wody. Po wytarciu zastosuj grzebień z szerokim rozstawem zębów i delikatnie je rozczesz.
Codzienna, właściwa i delikatna pielęgnacja włosów pozwoli na utrzymanie ich w dobrej formie. Włosy, szczególnie te delikatne bardzo łatwi zniszczyć, ale znacznie trudniej zregenerować o odbudować. Pamiętaj o tym, zanim zajmiesz się swoimi włosami.

Autor: Klaudia: dziennikarka/blogerka

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt