Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
396 Odsłon

Niższe temperatury, ograniczenie spędzania czasu na zewnątrz oraz mniej intensywne oddziaływanie promieni UV – te czynniki wpływają na to, że zabiegi na zimę wciąż cieszą się dużą popularnością. W artykule zebraliśmy dla Was wszystkie zabiegi, które warto wykonać zimą. Sprawdźcie!

Zabiegi na zimę – dlaczego warto?

W okresie zimowym spędzamy mniej czasu na zewnątrz, dzięki czemu nie jesteśmy narażeni na oddziaływanie promieni UV. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko powstawania przebarwień po zabiegach. Dodatkowo zimą rany lepiej się goją, a obrzęki są mniejsze. Wszystko to wpływa na to, że organizm po prostu szybciej się regeneruje i wraca do formy. Istnieje również szereg zabiegów na zimę, które nie mogą być wykonywane na opalonej skórze, a zimą o to ciężko. 

Mezoterapia igłowa, czyli kwas hialuronowy

To jeden z popularnych zabiegów wykonywanych zimą. Polega na wykonywaniu nakłuć na skórze, podczas których wprowadza się w jej strukturę odpowiednie aminokwasy, witaminy, czy kwas hialuronowy. Koktajle substancji dobiera się indywidualnie, mając na względzie indywidualne potrzeby pacjentek. Sam zabieg sprawia, że skóra staje się odżywiona, nadaje jej elastyczności, a także głęboko nawilża. 

Usuwanie blizn

Zima to doskonały czas na poddaniu się zabiegowi korekcji blizn. Dzięki odpowiedniemu zabiegowi możemy zdecydować się na korekcję polegającą na nacięciu i zmianie kierunku przebiegu blizny. Lekarz może zaproponować także uwolnienie przykurczających blizn, wygładzić je, a w szczególnych przypadkach, zdecydować się na przeszczep skóry. Po zabiegu blizny są smarowane odpowiednimi preparatami i masowane, aby zagoiły się szybko i skutecznie. 

Toksyna botulinowa

Zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej, znanej jako botoks, to bezpieczne procedury, które opierają się na wstrzyknięciu do skóry odpowiedniej dawki preparatu. Powoduje on blokadę działania komórek nerwowych, przekazujących impuls do mięśni. Dzięki temu wytwarzają się nowe połączenia nerwowe, przywracając przy tym początkowe funkcje mięśni. Przy zabiegu z zastosowaniem toksyny botulinowej ważne jest stosowanie się do zaleceń lekarza podczas rekonwalescencji. 

Podsumowanie

Jeśli szukamy odpowiedniej pory roku na poddanie się zabiegom chirurgii plastycznej, zima będzie idealnym rozwiązaniem. Podstawą uzyskania zadowalających efektów z zabiegów jest odpowiednia rekonwalescencja, dlatego warto odpowiednio wcześniej ją zaplanować. Zabiegi na zimę są również bardziej dostępne ze względu na możliwość uzyskania urlopów w okresie świątecznym lub w ferie. 

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt