Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
939 Odsłon

Nowy Rok jest zawsze czasem, który mentalnie wiąże się z pożegnaniem pewnego etapu i powitaniem nowego. Z Nowym Rokiem wiąże się tez sporo obyczajów i tradycji. Jest to czas stawiania sobie celów i postanowień na kolejny rok. Korzystając ze wzniosłej chwili, najczęściej próbujemy wszystkich sposobów, które pomogą nam spełnić życzenia noworoczne oraz dotrzymać postanowień. Jesteś przesądna? Zobacz jakie przesądy mogą pomóc Ci w osiągnięciu celów w kolejnym roku?

Lubimy wierzyć, że siły poza nami mają wpływ na nasze powodzenie (lub niepowodzenie). Na wszelki wypadek stosujemy różne sposoby, aby zapewnić sobie powodzenie w Nowym Roku (a co nam szkodzi!).

Porządki załatw dzień wcześniej

Przesąd mówi, że nie należy sprzątać w Sylwestra, jednak mieszkanie powinno być posprzątane. Dlatego wszelkie porządki załatwić należy dzień przed Sylwestrem, aby mieszkanie było wysprzątane. Jeśli jednak zdecydujesz się na sprzątanie przed imprezą – istnieje prawdopodobieństwo, że będziesz sprzątać cały rok!

Rady dla singielki pragnącej w Nowym Roku wyjść za mąż

Zanim wybierzesz się na imprezę sylwestrową – idź do sklepu z bielizną i zakup nową. Nowiutka bielizna powinna zapewnić w Nowym Roku powodzenie w miłości. Dzięki temu zapewnisz sobie kolejnego Sylwestra w towarzystwie ukochanego. Ponadto, każda panna chętna na poznanie miłości życia, powinna wsypać sobie do buta kilka ziarenek maku.

Nie żałuj sobie smakołyków!

Podczas sylwestrowej imprezy nie przyjmuj się dietą i próbuj wszystkich smakołyków, które znajdziesz na stole. Duża ilość zjedzonych przysmaków zapewni Ci obfitość w kolejnym roku. Nie pozwól także, aby w Nowy Rok Twoja lodówka była pusta. W przeciwnym wypadku może dopaść Cię bieda.

Pomyślność w finansach

Czy odłożyłaś łuskę z wigilijnego karpia? Nie? To niedobrze! Łuska z karpia powinna znaleźć się w portfelu w Nowy Rok. Dzięki temu zapewnisz sobie pomyślność finansową w kolejnym roku. Łuskę dobrze jest trzymać w portmonetce przez cały rok. Jeśli decydujesz się na włożenie większej ilości łusek – pamiętaj, że liczba powinna być nieparzysta. Ponadto, ureguluj wszystkie swoje długi zanim wybije północ. Jeśli tego nie zrobisz – w kolejnym roku mogą czekać się kłopoty z pieniędzmi.

Dla zdrowia

W Nowy Rok umyj twarz zimną wodą. Dzięki temu zapewnisz sobie dobre samopoczucie i zdrowie przez cały kolejny rok. Poza tym, po zakrapianej imprezie, taka poranna toaleta z pewnością dobrze Ci zrobi.

Przyjrzyj się bąbelkom w szampanie

Sposób w jaki układają się bąbelki w kieliszku szampana może być wróżbą na nadchodzący rok. Duże bąbelki zwiastują powodzenie. Szybkie i chaotycznie uciekające bąbelki mogą zwiastować ciekawy rok. A te bąble, które spokojnie kierują się ku górze świadczą o tym, że czeka Cię rok spokoju i stabilizacji.

Zażegnaj konflikty

Aby Nowy Rok rozpocząć w dobrych relacjach z ludźmi, jeszcze przed północą zażegnaj wszystkie konflikty. To zapewni ci dobre kontaktu z ludźmi przez cały kolejny rok o wytrwania w przyjaźniach.

Na pozbycie się trosk

Wypisz na kartce wszystkie troski i zmartwienia, które trapiły Cię w ostatnim roku. Przed północą spal kartkę. Dzięki temu pozbędziesz się wszystkich utrapień, które dotknęły Cię w mijającym roku.

A przede wszystkim – zaopatrz się w uśmiech i dobry humor oraz baw się dobrze. Najważniejszy przesąd Noworoczny brzmi „Jaki Sylwester, taki cały rok”. Baw się szampańsko do białego rana i z nową nadzieją wejdź w kolejny rok!

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt