Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
1 Odsłona

Chirurgia plastyczna to bardzo silnie rozwijający się segment medycyny. Już od dobrych kilku lat, zabiegi z jej zakresu przestały być tematem tabu, a tym bardziej – powodem do wstydu. Korekcja nosa jest jedną z popularniejszych w tej dziedzinie, a powody dla których ludzie decydują się na zabieg bywają naprawdę różne. Kiedy warto zastanowić się nad rhinoplastyką?

Nos do centralna część twarzy. Jeśli z jakiego powodu nie pasuje do rysów twarzy – trudno to ukryć. Przede wszystkim jednak, nos jest ważnym elementem pozwalającym każdemu człowiekowi na oddychanie. Operacje plastyczne nosa mają nie tylko wymiar estetyczny, ale również – medyczny.

Problemy z oddychaniem

Krzywa przegroda nosowa może wpływać na zdolność swobodnego oddychania oraz być przyczyną bezdechu nocnego, czyli określając to kolokwialnie – chrapania. Korekcja nosa może znacznie poprawić jakość życia osoby, która zmaga się z krzywą przegrodą nosową.

Złamany nos

Zdarza się przecież dość często. Złamania dotyczą nie tylko osób, które z jakiegoś powodu lubią się bić, ale ofiar wypadków lub sportowców. Złamany nos nie tylko zaburza harmonię twarzy, ale dość często powoduje problemy z oddychaniem. Poddanie się rhinoplastyce może być wyjściem z sytuacji.

Na Twoim nosie jest garb

Garb na nosie to częsty powód, dla którego ludzie poddają się operacji korekcji nosa. Powstały garb może być efektem złamania lub genetyki. Operacje te najczęściej mają wymiar wyłącznie estetyczny, więc jeśli uważasz, że garb na nosie nie dodaje Ci uroku – pomyśl o korekcji.

Twój nos jest krzywy

Krzywy nos może być efektem złamania, urazu lub genetyki. Skutecznie może zaburzyć harmonię twarzy, ale także utrudniać oddychanie. W tym wypadku operacje mają najczęściej charakter zarówno estetyczny jak i medyczny.

Chcesz poprawić symetrię twarzy

Krzywizna, garb, zbyt duży nos może wpływać na ogólny wygląd twarzy oraz jej symetrię. Oryginalny nos dla wielu bywa atrakcyjny – i dobrze! W końcu wszyscy się od siebie różnimy i każda twarz jest inna. Jeśli jednak uważasz, że przez nos Twoja twarz wygląda asymetrycznie i mniej atrakcyjnie. Skonsultuj się lekarzem chirurgiem.

Masz realistyczne oczekiwania

Chcesz poprawić wygląd twarzy dzięki korekcji nosa. Pamiętaj jednak o tym, że poprzez poddanie się operacji nie staniesz się kimś innym. Realne oczekiwania dotyczące zabiegu pomoże Ci w pełni zrozumieć, czego możesz się spodziewać tuż po nim.

Korekcja nosa to jedna z najpopularniejszych spośród wykonywanych operacji plastycznych na świecie. Według statystyk, bardziej popularna jest wśród kobiet (72,1% wszystkich zabiegów). Decydują się na zabieg należy pamiętać, że nie jest to wizyta w gabinecie kosmetycznym i zabieg wiąże się z zastosowaniem inwazyjnego znieczulenia oraz groźbą powikłań. Wraz z rozwojem tej dziedziny medycyny, wszelkie powikłania udaje się sprowadzić do minimum i o wszelkim ryzyku zostaniesz poinformowany podczas konsultacji. Zabieg korekcji nosa może znacznie poprawić jakość życia – zarówno w kontekście medycznym jak i psychologicznym. Z punktu widzenia medycznego, niektóre operacje korekcji nosa przede wszystkim pozwalają na naturalne oddychanie. Jednak są to operacje, które mają wymiar głównie estetyczny, a ich celem jest poprawa symetrii twarzy oraz atrakcyjności pacjenta, co z kolei przekłada się na większą pewność siebie i poprawę poczucia atrakcyjności. Zawsze warto skonsultować swoją decyzję z chirurgiem plastykiem i zadawać pytania, które przychodzą Ci do głowy. Wiedza pozwoli Ci podjąć decyzję o poddaniu się zabiegowi lub rezygnacji z niego.

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt