Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
874 Odsłon

Świeży, młody wygląd jest w dzisiejszych czasach niezwykle istotny. Nic tak nie odejmuje lat, jak młodzieńcze spojrzenie. Wielu ludzi ma to zapisane w genach. Niestety, u większości z nas, delikatna skóra powiek szybko wiotczeje, co niejednokrotnie nadaje twarzy smutny i zmęczony wygląd.

Są dwa główne powody, dla których pacjenci decydują się operacyjną korekcję powiek.

Pierwszy z nich to względy zdrowotne. Z wiekiem skóra na powiekach staje się wiotka i zaczynają tworzyć się na nich specyficzne woreczki tłuszczowe. Zbyt mocno opadająca skóra może powodować problemy z widzeniem – wtedy operacja jest konieczna ze względów zdrowotnych. Drugim powodem, dla którego pacjenci decydują się na operację korekcji powiek są względy estetyczne. Wyżej wspomniane woreczki żółciowe „zasłaniają” oczy, co nadaje twarzy zmęczony wygląd. Ze względów estetycznych często operuje się nie tylko górna powiekę, ale i dolną, czyli tzw. worki pod oczami, które często nadają twarzy zmęczony wygląd.

Najczęstsza grupa wiekowa decydująca się na zabieg korekcji powiek to pacjenci powyżej 40 roku życia. W niektórych przypadkach operacje przeprowadza się wcześniej – najczęściej z powodu wrodzonych skłonności do opadania i wiotczenia powiek.

Przed i po operacji korekcji powiek

eye-1435279-1280x960Jak przed każdym zabiegiem, lekarz chirurg przeprowadza z pacjentem wywiad i kieruje na badania. Ogólny stan zdrowia pacjenta ma decydujący wpływ na decyzję lekarza o przeprowadzeniu operacji. Ważne są także specjalistyczne badania okulistyczne, podczas których lekarz zbada m.in. ostrość i pole widzenia oraz narząd łzowy. Zapalenie spojówek lub nieprawidłowe działania narządu łzowego mogą być przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu.

Sama operacja zazwyczaj nie jest skomplikowana i trwa jedną lub dwie godziny.

Rekonwalescencja po zabiegu jest jak sprawą indywidualną, jednak po kilkunastu dniach widać już efekty. Bezpośrednio po zabiegu oraz kilka dni później, na powiekach występuje obrzęk. Pacjent przyjmuje przepisane przez lekarza środki przeciwbólowe. Najlepiej przez kilka lub kilkanaście dni po operacji należy wstrzymać się z aktywnością fizyczną. Czytać lub oglądać telewizję zwykle można już kilka godzin po zabiegu. Po kilku dniach lekarz usuwa szwy, jednak proces bliznowacenia jest sprawą indywidualną. Zwykle blizny stają się blade i praktycznie niewidoczne najpóźniej kilka miesięcy po zabiegu.

Zabieg korekcji powiek może spowodować nie tylko lepszy wygląd, ale i zdecydowanie lepsze samopoczucie. Nikt nie lubi oglądać w lustrze swojej zmęczonej twarzy. Zabieg nie jest jednak „lekiem na całe zło” i z prawdziwym zmęczeniem musimy już walczyć nieco innymi sposobami.

Autorka tekstu: Klaudia / dziennikarka, blogerka

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt