Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
1 Odsłona

Kształt naszych twarzy znacznie się od siebie różni. Wszyscy mamy nosy, oczy, policzki, brody i usta, jednak w każdej twarzy proporcje różnie się rozkładają, przez co całość nadaje obliczu jedynego w swoim rodzaju charakteru. Bez względu na to, jaki kształt twarzy posiadamy, chcemy aby skóra nie niej jak najdłużej wyglądała gładko i młodo. W zależności od tego, jaki kształt twarzy mamy, będziemy starzeć się w inny sposób.

O kształcie twarzy najczęściej decydują geny. Jeśli rodzice posiadają cechy charakterystyczne dla danego typu, prawdopodobnie będziesz miał podobny kształt twarzy. Istnieje kilka podstawowych kształtów twarzy: owalna, okrągła, trójkątna oraz kwadratowa. W jaki sposób się starzeją i gdzie najczęściej pojawiają się zmarszczki?

Twarz owalna

Owalny kształt twarzy jest ideałem do którego kobiety dążą poprzez stosowanie makijażu i odpowiedniego konturowania twarzy. Charakteryzuje się wydatnymi kośćmi policzkowymi, subtelna brodą i dość wysokim czołem. Twarz owalna świetnie wygląda gdy jest młoda. Niestety, pod wpływem utraty kolagenu dość szybko widoczne są na niej pierwsze oznaki starzenia. W pierwszej kolejności uwydatniają się tzw. kurze łapki, bruzdy nosowo-wargowe, a kąciki ust opadają. Gdy siły grawitacji zaczynają osiągać swój cel, skóra wiotczeje i opada tworząc tzw. „chomiki” na policzkach.

Twarz okrągła

Choć wiele kobiet narzeka na okrągłą twarz i pucołowate policzki, to jednak mają sporo powodów do zadowolenia. Ten kształt twarzy jest jednym z najpóźniej starzejących się. Skóra na policzkach jest długo napięta. Zmarszczki, które pojawiają się najszybciej, to poziome zmarszczki wokół oczu. Ludzie o okrągłym kształcie twarzy są często postrzegani jako sympatyczni i otwarci.

 

Twarz trójkątna

Charakteryzuje się wąską brodą, wydatnymi kośćmi policzkowymi oraz szerokim czołem. Twarz trójkątna z wiekiem nabiera ostrzejszego wyrazu, a twarz wydaje się bardziej posępna i niedostępna. Na takim kształcie twarzy często dość szybko pojawiają się zmarszczki wokół oczu, bruzda nosowo-wargowa staje się bardziej widoczna, a zmarszczki z czasem mogą pojawiać się nawet na policzkach.

Twarz kwadratowa

with-pupita-1353354-640x960Wiele kobiet posiadających kwadratową twarz, robi co może aby z pomocą makijażu uzyskać wymarzony owal. Twarz kwadratowa charakteryzuje się przede wszystkim mocno zarysowaną szczęką. Jeśli jesteś posiadaczką takiego kształtu twarzy – nie masz się czym martwić. Nadmierną „kanciastość” można zredukować za pomocą z pomocą makijażu a twarz będzie długo wyglądała młodo. Twarz kwadratowa najdłużej zachowuje swój kształt, a pierwsze oznaki starzenia mogą pojawiać się w okolicy ust, ponieważ kąciki mogą zacząć opadać nadając twarzy posępnego wyglądu.

Niezależnie od kształtu twarzy – wszyscy kiedyś się zestarzejemy. Wiedząc jednak w jakich obszarach mogą pojawić się pierwsze zmarszczki, możemy w sposób szczególny o nie zadbać. Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna dają dziś mnóstwo możliwości, dzięki którym możemy poprawić owal twarzy i pozbyć się zmarszczek. Kobiety, którym obce jest stwierdzenie „starzenia się z godnością” mogą skorzystać z wielu możliwości, które przywrócą twarzy dawny kształt. Ważne, aby oddać swoje oblicze w dobre ręce i słuchać rad ekspertów. Efekty mogą być zaskakujące. I to nie tylko w wymiarze estetycznym, ale także psychologicznym. Wiele wskazuje na to, że człowiek, który dobrze czuje się ze swoim wyglądem jest bardziej otwarty na ludzi i zadowolony z życia. Dlaczego, skoro można żyć lepiej, odmawiać sobie tej opcji?

Autorka tekstu: Klaudia / dziennikarka, blogerka

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt