Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
1 Odsłona

Stosowanie wypełniaczy to obecnie sposób na zachowanie młodości nie tylko wśród osób popularnych i znanych z pierwszych stron gazet. Kobiety, które nie pracują w show biznesie także coraz częściej poprawiają urodę z pomocą kwasu hialuronowego i botoksu. To szybki, bezoperacyjny sposób na likwidacje oznak starzenia. Gdzie najczęściej stosuje się wypełniacze?

Kwas hialuronowy

lips-in-focus-1316632-639x902To substancja występująca naturalnie w skórze. Zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody w naskórku, dlatego jego syntetyczna wersja najczęściej stosowana jest w medycynie estetycznej. Efekty, jakie można uzyskać dzięki kwasowi hialuronowemu często pozwalają uniknąć interwencji chirurgicznej. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego najczęściej stosuje się:

– do wypełniania zmarszczek wokół ust. Skóra jest wygładzona, zmarszczki niewidoczne a usta wydają się pełniejsze.

– do modelowania i powiększania czerwieni wargowej

– do wypełniania tzw. „doliny łez”. Jest to zagłębienie pod oczami, które z wiekiem może się dodatkowo zapadać, co nadaje twarzy starszy, zmęczony wygląd. Kwas hialuronowy wypełnia te miejsca i wygładza skórę przez co okolica oczu wygląda na wypoczętą i młodszą.

– do wypełniania bruzd nosowo-wargowych czyli zmarszczek mimicznych, które z czasem mogą tworzyć się w wyniku uśmiechania. Jest to zmarszczka przebiegająca od nosa do ust. Wypełnienie kwasem hialuronowym powoduje niemal natychmiastowe wygładzenie zmarszczek.

Lekarz medyny estetycznej dobiera rodzaj preparatu do rodzaju i umiejscowienia zmarszczek. Kwas hialuronowy podaje się najczęściej igłą. Zmiany widoczne są natychmiast po zabiegu, jednak ostateczny efekt możemy zaobserwować po około 2 tygodniach od zastosowania. Ponieważ kwas hialuronowy jest związkiem naturalnie występującym w skórze, to bardzo rzadko powoduje reakcje alergiczne. Skuteczność kwasu związana jest z wiązaniem wody. Jedna cząsteczka kwasu jest w stanie związać około 250 cząsteczek wody! Efekty nie są trwałe. W zależności od techniki iniekcji oraz rodzaju preparatu, efekty utrzymują się od kilku miesięcy do 3 lat.

Botox

face-1230525-639x851Botox czyli toksyna botulinowa do rodzaj całkowicie oczyszczonego białka. Jego działanie jest odmienne od kwasu hialuronowego ponieważ nie wiąże wody a powoduje skurcz mięśni. Postęp technologiczny oraz sposób podawania eliminuje efekt maski, który można było w ostatnich latach zaobserwować. Podanie preparatu powoduje obkurczanie jedynie tych mięśni, do których został podany. Najczęściej stosuje się go:

– w usuwaniu tzw. „lwiej zmarszczki” czyli bruzdy pojawiającej się z wiekiem między brwiami

– usuwania „kurzych łapek” przy oczach

– wygładzania poziomych zmarszczek na czole

Botox przede wszystkim doskonale sprawdza się w niwelowaniu głębokich zmarszczek i bruzd. Stosowany w medycynie od kilkunastu lat, uważany jest za względnie bezpieczny preparat. Preparat wprowadza się najczęściej z pomocą igły. Na pełne efekty trzeba poczekać do 10 dni – w tym czasie preparat rozkłada się pod skórą. Bezpośrednio po zabiegu nie należy masować twarzy, gwałtownie schylać głowy i doprowadzać do wzrostu ciśnienia krwi. Rezultat iniekcji botoksu nie jest trwały i utrzymuje się kilka miesięcy., Po tym czasie można powtórzyć zabieg.

Zastosowanie wypełniaczy to nowoczesna, niemal bezbolesna metoda odmłodzenia i poprawy rysów twarzy. Bez użycia skalpela można osiągnąć doskonałe rezultaty. Plusem zastosowania botoksu z pewnością jest to, że pacjent nie wymaga rekonwalescencji, ponieważ sam zabieg trwa kilkanaście minut i nie jest inwazyjny. Minusem z pewnością jest nietrwałość efektów oraz cena (która mimo wszystko wciąż jest niższa niż koszt operacji plastycznej). Właściwie dobrany i wprowadzony preparat może przynieść niesamowite efekty.

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt