Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
566 Odsłon

Likwidacja cieni pod oczami własną tkanką tłuszczową, czyli lipotransfer, to stosunkowo młoda metoda, która ma wiele zalet. Polega ona na wszczepieniu rozdrobnionej tkanki tłuszczowej pod skórę tak zwanej doliny łez. Dzięki temu prześwitujące naczynia krwionośne stają się mniej widoczne, a to właśnie one są odpowiedzialne za powstawanie sinego cienia pod oczami. Zabieg dodatkowo odżywia skórę, ujędrnia ją oraz spłyca zmarszczki.

Likwidacja cieni pod oczami własną tkanką tłuszczową – wskazania oraz przeciwwskazania

Lipotransfer jest zalecany przede wszystkim tym osobom (zarówno mężczyznom, jak i kobietom), które odczuwają dyskomfort związany z wyglądem okolicy oczu. Niezadowalający wygląd tej części twarzy jest spowodowany głębokimi ubytkami tkanki podskórnej i towarzyszącymi im zasinieniami oraz wiotkością skóry. Mimo iż zabieg należy do bezpiecznych, to nie każdy może się na niego zdecydować. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są następujące schorzenia: choroby nowotworowe, cukrzyca, nadciśnienie, choroby autoimmunologiczne, niewydolność nerek, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby serca oraz układu krążenia, niewydolność wątroby, a także aktywne stany zapalne i infekcje.

Likwidacja cieni pod oczami własną tkanką tłuszczową – przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu pacjent dostaje znieczulenie miejscowe. Następnie z jego brzucha, ud albo bioder pobiera się maksymalnie 10 ml tkanki tłuszczowej, a pobrany materiał zostaje poddany maksymalnemu rozdrobnieniu. Mimo iż przybiera on postać żelu, to nadal zawiera w sobie żywe komórki tłuszczowe i pewną ilość komórek macierzystych. Kolejnym krokiem jest równomierne wstrzyknięcie preparatu w skórę doliny łez przy użyciu tępej i cienkiej rurki lub delikatnych igieł, których średnica to najwyżej 0,5 milimetra. Następnie rozmasowuje się okolice oczu, aby równomiernie rozprowadzić tłuszcz. Zabieg trwa od 30 do 45 minut.

Likwidacja cieni pod oczami własną tkanką tłuszczową – korzyści i efekty zabiegu

Rezultat zabiegu jest widoczny od razu, jednak warto pamiętać, że na początku przesłaniają go obrzęki oraz sińce. Znikają one jednak po kilku dniach, a efekty powinny utrzymać się przez parę lat. Zabieg sprawia, że skóra przybiera naturalną barwę, co jest spowodowane przeszczepieniem tkanki tłuszczowej (nie zawsze taki efekt osiąga się po użyciu innych wypełniaczy, na przykład kwasu hialuronowego). Oprócz tego skóra jest ujędrniona, a zmarszczki spłycone. Należy jednak pamiętać, aby zabieg został przeprowadzony przez doświadczonego lekarza, który dysponuje precyzją neurochirurga, ponieważ tłuszcz wszczepia się pomiędzy bardzo cienką skórę przy oku, a leżące tuż pod nią naczynia krwionośne.

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt