Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
769 Odsłon

Nasze oczy to najbardziej widoczna część naszej twarzy. Oczy przyciągają wzrok, skłaniają naszego rozmówcę do słuchania oraz uwodzą partnerów. Nawet najpiękniejsze oczy mogą być jednak źródłem kompleksów, jeżeli zaraz pod naszymi oczyma znajdują się nieestetyczne cienie czy wręcz worki. Naturalne cienie pod oczami pojawiają się z różnych przyczyn. Cienie pod oczami stanowią jedno z największych wyzwań medycyny estetycznej. Sprawiają one, że nasza twarz wygląda na starą, zmęczoną oraz niedostatecznie zadbaną. Jak się ich skutecznie pozbyć? Czy z pomocą może nam przyjść nasza własna tkanka tłuszczowa? Zapraszamy do przeczytania artykułu na ten temat.

Czym jest lipotransfer i jak może pomóc nam w walce z cieniami pod oczami?

Likwidacja cieni pod oczami własną tkanką tłuszczową, czyli lipotransfer, to stosunkowo nowa metoda. Ma ona wiele zalet, które postaramy się poruszyć. Polega ona na wszczepieniu rozdrobnionej tkanki tłuszczowej pod skórę tak zwanej doliny łez. Sprawia to, że prześwitujące naczynia krwionośne stają się mniej widoczne. To właśnie wspomniane naczynia krwionośne są odpowiedzialne za powstawanie sinego cienia pod oczami. Zabieg dodatkowo odżywia skórę, ujędrnia ją oraz spłyca zmarszczki.

Likwidacja cieni pod oczami własną tkanką tłuszczową – wskazania oraz przeciwwskazania

Lipotransfer jest zalecany przede wszystkim tym osobom (zarówno mężczyznom, jak i kobietom), które znaczny odczuwają dyskomfort związany z wyglądem okolicy oczu. Warto jednak zastanowić się, czy nasz problem jest obiektywny i widoczny także przez inne osoby, czy też jesteśmy sami skupieni na tym temacie. Lipotransfer nie jest zabiegiem, który ma wskazania zdrowotne. Niezadowalający wygląd tej części twarzy jest spowodowany głębokimi ubytkami tkanki podskórnej i towarzyszącymi im zasinieniami oraz wiotkością skóry. Mimo iż zabieg należy do bezpiecznych, to nie każdy może się na niego zdecydować. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są następujące schorzenia: choroby nowotworowe, niewyrównana cukrzyca, ciężkie i oporne na leczenie nadciśnienie, niektóre choroby autoimmunologiczne, zaawansowana niewydolność nerek, niektóre zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby serca oraz układu krążenia, niewydolność wątroby, a także aktywne stany zapalne i infekcje. Pamiętaj, aby przed zabiegiem powiedzieć lekarzowi na co chorujesz.

Likwidacja cieni pod oczami własną tkanką tłuszczową – przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu pacjent dostaje znieczulenie miejscowe. Następnie z jego brzucha, ud albo bioder pobiera się maksymalnie 10 ml tkanki tłuszczowej, a pobrany materiał zostaje poddany możliwie maksymalnemu rozdrobnieniu. Mimo iż przybiera on postać żelu, to nadal zawiera w sobie żywe komórki tłuszczowe i pewną ilość komórek macierzystych. Kolejnym krokiem jest równomierne wstrzyknięcie preparatu w skórę doliny łez przy użyciu tępej i cienkiej rurki lub delikatnych igieł, których średnica to najwyżej 0,5 milimetra. Następnie rozmasowuje się okolice oczu, aby równomiernie rozprowadzić tłuszcz. Zabieg trwa od 30 do 45 minut.

Likwidacja cieni pod oczami własną tkanką tłuszczową – korzyści i efekty zabiegu

Rezultat zabiegu jest widoczny od razu, jednak warto pamiętać, że na początku przesłaniają go obrzęki oraz sińce. Znikają one jednak po kilku dniach, a efekty powinny utrzymać się przez parę lat. Zabieg sprawia, że skóra przybiera naturalną, cielistą barwę, co jest spowodowane przeszczepieniem tkanki tłuszczowej. Efekt lipotransferu jest podobny do efektu użycia wypełniaczy takich jak kwas hialuronowy. Oprócz tego skóra jest ujędrniona, a zmarszczki spłycone. Należy jednak pamiętać, aby zabieg został przeprowadzony przez doświadczonego lekarza, który dysponuje precyzją neurochirurga, ponieważ tłuszcz wszczepia się pomiędzy bardzo cienką skórę przy oku, a leżące tuż pod nią naczynia krwionośne. Co warto podkreślić, lipotransfer cieszy się bardzo dużym uznaniem pacjentów i pacjentek.

Czy konieczny jest lipotransfer aby pozbyć się cieni pod oczami?

Lipotransfer to jedna z wielu metod usuwania cieni pod oczami. Współczesna medycyna estetyczną oferuje również wiele innych, niezabiegowych sposobów na pozbycie się cieni pod oczami. Lipotransfer pozostaje jednak jedną z najskuteczniejszych metod pozbywania się cieni pod oczami.

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt