Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
2,674 Odsłon

Liposukcja to wciąż jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Jego celem nie jest walka z nadwagą, a usuniecie nadmiaru tkanki tłuszczowej z tych miejsc, w których uporczywie się ona odkłada i nie sposób się jej pozbyć z pomocą ćwiczeń. Skóra po liposukcji nie zawsze wygląda perfekcyjnie. Dlaczego i co można z tym zrobić?

Wiele osób planujących liposukcję ma nadzieję, że w kilka tygodni po operacji, będą w pełni przygotowani do sezonu bikini. Niestety, rzeczywistość nie zawsze bywa różowa i zdarza się, że po operacji skóra nie wygląda dokładnie tak, jakbyśmy tego oczekiwali.

Co może zdarzyć się po liposukcji?

Techniki operacyjne służące usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej są coraz lepsze i najczęściej wyniki są całkowicie satysfakcjonujące, jednak czasem ze względu na genetykę lub tryb życia, skóra nie wygląda tak jak powinna. Najczęściej pojawiającymi się problemami po liposukcji jest luźna (obwisła) skóra w operowanym miejscu, powstawanie nierówności lub asymetrii. Kandydatami do zabiegu są osoby o względnie szczupłej sylwetce, ale ze strefami problematycznymi. Kobiety najczęściej chcą pozbyć się nadmiaru tłuszczu z okolic brzucha, „boczków” i uda, a czasem także ramion. Co możesz w tej sytuacji zrobić bez kolejnej interwencji chirurgicznej?

  • Daj sobie i swojej skórze czas – nic nie dzieje się od razu. Stosuj się do zaleceń lekarskich dotyczących noszenia ubrania uciskowego i nie panikuj. Skóra także potrzebuje czasu i być może będziesz potrzebował kilku miesięcy na uzyskanie lepszych rezultatów.
  • Pij wodę – woda oczywiście nie sprawi, że skóra skurczy się jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki. Nawodniona skóra, to zdrowsza skóra, która ma większą zdolność do obkurczania.
  • Trening – po kliku tygodniach po operacji, można najczęściej wrócić już do aktywności fizycznej. Trening siłowy pomaga uzyskać bardziej pełny wygląd, choć rzeczywiście nie spowoduje, że skóra się obkurczy.
  • Zastosowanie terapii laserem – w niektórych przypadkach laser może przynieść oczekiwane efekty, zwłaszcza kiedy pojawiają się nierówności na skórze. Rodzaj laseroterapii jest dobierany indywidualnie do problemu i zwykle potrzeba co najmniej kilku zabiegów, aby uzyskać poprawę wyglądu skóry.

Interwencja chirurgiczna

Podczas konsultacji lekarskiej dotyczącej liposukcji, pacjent najczęściej jest informowany o możliwości powstania powikłań – którym może być w tym przypadku obwisła skóra, asymetria lub powstanie nierówności. Jeśli przez dłuższy czas stan skóry nie będzie się poprawiał, umów się na wizytę z chirurgiem plastykiem, który wykonywał zabieg liposukcji. Chirurg będzie mógł ocenić stan skóry, prognozę i ewentualnie zaproponować działanie, które poprawią stan skóry. Najbardziej popularnym, ale też najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się nadmiarów skóry jest chirurgiczny zabieg jej usunięcia. Zabieg polega na wycięciu nadmiaru skóry i ponownym ułożeniu jej. W zależności od problematycznej okolicy może to być plastyka brzucha, ramion lub ud. Jest to kolejny zabieg, który będzie wiązał się z zastosowaniem pełnego znieczulenia, bliznami oraz okresem rekonwalescencji.

Poddając się zabiegowi liposukcji, trzeba pamiętać, że każdy zabieg, który ma poprawić wygląd naszego ciała nie jest całkowicie wolny bez wad. Liposukcja nie sprawi, że Twoje ciało całkowicie się zmieni i będzie dokładnie takie, o jakim marzyłeś. Poddając się zabiegowi liposukcji warto przygotować swoje ciało. Stabilna waga oraz regularna aktywność fizyczna oraz zdrowa dieta to najlepsze co możesz zrobić przed liposukcją, bo tylko wtedy jest duża szansa, na to, że ciało szybko dojdzie do formy, a skóra będzie wyglądała lepiej.

źródło

https://www.zwivel.com/blog/tightening-loose-skin-after-liposuction/

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt