Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
1 Odsłona

Medycyna estetyczna przeżywa prawdziwy renesans w ostatnich latach. Obecnie korzystają z niej nie tylko celebryci i osoby z pierwszych stron gazet, ale także coraz więcej kobiet, które z show biznesem nie mają nic wspólnego. Medycyna estetyczna to nie to samo co chirurgia plastyczna, choć część osób wciąż ma o tym fałszywe przekonanie. Wokół zabiegów za zakresu medycyny estetycznej narosło sporo mitów. Niektóre z nich warto obalić.

Wszystkie zastrzyki przeciwzmarszczkowe są takie same

Wiele osób kojarzy medycynę estetyczną wyłącznie z botoksem. Jeśli chodzi o zabiegi z użyciem strzykawki, to istnieją rożne preparaty przeznaczone dla różnego rodzaju zmarszczek. Botoks stosowany jest dość często, ale przeważnie na kilka rodzajów zmarszczek: zmarszczkę „lwią”, kurze łapki i zmarszczki „śmiechowe”. Ponadto jest stosowany w leczeniu nadmiernej potliwości. Toksyna botulinowa powoduje rozluźnienie mięśni twarzy. Drugi popularny sposób na zmarszczki to zastrzyki z kwasu hialuronowego. W zależności od sposobu podania,preparat zwiększa gęstość skóry i gruntownie nawilża, działając tym samym na realne wygładzenie zmarszczek lub je wypełnia. Rodzaj zabiegu najlepszy dla skóry najczęściej dobiera lekarz.

Zadaniem medycyny estetycznej jest wyłącznie odmładzanie

Medycyna estetyczna zajmuje się wieloma problemami estetycznymi. Nie tylko można dzięki niej niwelować oznaki starzenia, ale także zapobiegać powstawaniu zmarszczek. Ponadto, medycyna estetyczna może pomóc w walce z cellulitem, pomoże wymodelować sylwetkę, zniwelować rozstępy, poprawić wygląd blizn, zwęzić pory skórne i wiele innych. Medycyna estetyczna znajduje zastosowanie zarówno w problemach estetycznych ludzi starszych jak i młodych.

Zabieg powiększenia ust powoduje nienaturalny efekt

Tak naprawdę, to bardzo trudno o nienaturalny efekt. Profesjonalny lekarz, nigdy nie poda więcej preparatu niż jest to absolutnie konieczne i w dobrze rozumianym interesie klientki. Każdy lekarz chce, aby pacjentka wyszła z gabinetu zadowolona, a jej naturalne atuty zostały podkreślone. Dlatego zanim zdecydujesz się na konkretny gabinet oraz lekarza – sprawdź opinie oraz kompetencje.

Zabiegi z użyciem botoksu powodują „efekt maski”

I tu podobnie jak w przypadku powiększania ust – wszystko zależy od profesjonalizmu lekarza. Botoks w pewnym stopniu ogranicza mimikę twarzy, jednak nie to widoczne dla postronnych obserwatorów. Efekt maski może wystąpić, jeśli zabieg jest przeprowadzony nieprawidłowo.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są drogie

Cóż. Z pewnością są droższe niż kremy, jednak żaden krem nakładany na skórę nie przyniesie takiego efektu jak właściwie przeprowadzony zabieg np. odmładzający lub poprawiający wygląd blizn. Każda kobieta, która przeliczy sobie sumę wydawaną na kremy i porówna z profesjonalnym zabiegiem prawdopodobnie dojdzie do wniosku, że medycyna estetyczna nie jest wcale taka droga.

Medycyna estetyczna jest stosunkowo nową dziedziną, która bardzo szybko dała możliwość wielu ludziom na realną poprawę wyglądu. Często jest to pewna alternatywa dla chirurgii plastycznej, choć oczywiście nie wszystko jest możliwe do poprawienia dzięki medycynie estetycznej. Ta dziedzina realnie wpływa na poprawę samopoczucia oraz samooceny, szczególnie w świecie w którym tak silny nacisk kładzie się na wygląd zewnętrzny. Trzeba pamiętać o tym, że lekarz medycyny estetycznej to nie cudotwórca – nie zmieni nikogo w inną osobę. Po pierwsze dlatego, że nie ma takich możliwości, a po drugie dlatego, że nie o to tutaj chodzi. Zadaniem medycyny estetycznej jest podkreślenie naturalnego piękna, pozbycie się problemów estetycznych i przywrócenie skórze naturalnego blasku.

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt