Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
988 Odsłon

Przeszczep własnego tłuszczu to jedna z najpopularniejszych metod modelowania różnych obszarów ciała. Cechuje się przede wszystkim odpowiednim bezpieczeństwem, ponieważ jest odpowiedni nawet dla alergików. Nie wykorzystuje się przy nim żadnych obcych substancji, które mogłyby uczulić pacjenta, a jedynie autologiczną tkankę tłuszczową. Wypełnianie zmarszczek w taki sposób ma wiele zwolenników i zwolenniczek. Jakie efekty daje ta metoda? Sprawdźcie!

Dla kogo jest przeszczep tłuszczu na twarz?

Wraz z wiekiem skóra twarzy staje się mniej gęsta i cieńsza, przez co pojawiają się na niej drobne zmarszczki. Tkanka tłuszczowa zaczyna również zanikać. Wyostrzają się również rysy, co zmniejsza atrakcyjność kobiecej twarzy. Najbardziej widoczne są zmiany w okolicy policzków i ust. Niejednokrotnie tworzą się bruzdy nosowo-wargowe, co powoduje, że policzki wydają się nieco bardziej zapadnięte, zaś wargi tracą młodzieńczą objętość. Przeszczep tkanki tłuszczowej to pomocne rozwiązanie w przypadku każdego z widocznych problemów starzenia się twarzy. Często wypełnienie zmarszczek stosuje się też jako sposób na poprawę asymetrii twarzy lub niedoboru objętości tkanek na skutek urazu. 

Wypełnianie zmarszczek – jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na modelowaniu kształtów twarzy za pomocą własnego tłuszczu pobranego z innych części ciała. Tłuszcz ten zostaje odpowiednio oczyszczony oraz zagęszczony. Działanie odmładzające polega na wypełnieniu wybranych partii twarzy, a także na stymulacji komórek macierzystych. Pozwala to na szybszą regenerację i rewitalizację skóry. Tego rodzaju procedura wpływa korzystnie na trwałość rezultatów zabiegu wypełnienie zmarszczek. Ze względu na to, że część wprowadzanego tłuszczu ulega wchłonięciu w przeciągu kilku miesięcy po zabiegu, efekt końcowy różni się od początkowego. Najkorzystniej jest zatem wykonać przeszczep tkanki od 2 do 6 razy. W takim przypadku ostateczny rezultat może utrzymać się nawet dziesięć lat. Średnio jednak utrzymuje się ok. 5 lat. 

Czy tłuszcz może zaniknąć z miejsca przeszczepu?

Wiele pacjentek ma obawy przed tym, czy efekt zabiegu będzie widoczny ze względu na zanik tkanki tłuszczowej. Warto jednak wziąć pod uwagę, że profesjonalnie wykonane wypełnienie zmarszczek pozwala na uzyskanie efektu wypełnienia nawet na wiele lat i to w praktycznie niezmienionej formie. Oznacza to, że przeszczepiona tkanka tłuszczowa będzie utrzymywała się w miejscu w około 80% jej objętości wyjściowej.

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt