Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
700 Odsłon

Zapadnięte, pomarszczone policzki, a także szara i smutna twarz to niejednokrotnie źródła wielu kompleksów. Wiele osób, a w szczególności kobiet, rozważa w takim wypadku skorzystanie z usług chirurga plastycznego, jednak warto wiedzieć, że istnieją alternatywy dla bardzo inwazyjnych zabiegów. Jedną z nich jest lipolifting, czyli modelowanie twarzy, na przykład policzków, własnym tłuszczem.

Modelowanie policzków własnym tłuszczem – wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Modelowanie policzków własnym tłuszczem jest zalecane osobom, które odczuwają dyskomfort związany z wyglądem tej części twarzy. Najczęściej na zabieg decydują się ci, którzy zauważają u siebie pomarszczone i zapadnięte policzki, a co za tym stoi – także szarą cerę pozbawioną blasku. Głównymi przeciwwskazaniami do zabiegu są natomiast: przewlekłe infekcje, choroby autoimmunologiczne, zaburzenia krzepliwości krwi, problemy z wątrobą i nerkami, palenie papierosów, nadwrażliwość na niektóre leki, a także choroby piersi, które wymagają weryfikacji histopatologicznej.

Jak przebiega zabieg modelowania policzków własnym tłuszczem?

Lipolifting jest bezpieczną metodą, która staje się coraz popularniejsza wśród pacjentów klinik medycyny estetycznej. Zabieg trwa od 45 do 60 minut i jest wykonywane w częściowym znieczuleniu. Rozpoczyna się on od pobrania niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej z miejsc takich jak na przykład brzuch lub uda za pomocą kaniuli, której średnica nie jest większa od standardowej strzykawki chirurgicznej. Następnie tkankę tłuszczową poddaje się specjalnej obróbce, podczas której usuwane są martwe lub uszkodzone komórki. Preparat w formie gęstej zawiesiny jest w kolejnym kroku wprowadzany w miejsca, które wymagają wypełnienia, czyli zwykle w okolice zapadniętych policzków.

Modelowanie policzków własnym tłuszczem – zalety zabiegu i jego efekty

Pełen efekt wykonanego zabiegu można zaobserwować po około 6 miesiącach. Jest to spowodowane powolnym wchłanianiem podanej zawiesiny z tkanki tłuszczowej. Największymi zaletami zabiegu są: poprawa owalu twarzy, a także bardziej napięta, elastyczniejsza i jędrniejsza skóra. Warto też pamiętać, że zawiesina jest pełna komórek macierzystych, a te wspierają regenerację oraz procesy naprawcze. Lipolifting wyróżnia się bardzo niskim ryzykiem powikłań, a zabieg nie wywołuje reakcji alergicznych. Jak podkreślają specjaliści, zabieg modelowania policzków własnym tłuszczem jest ciekawą i bezpieczną alternatywą dla inwazyjnych zabiegów takich jak na przykład lifting twarzy.

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt