Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
2,619 Odsłon

Określenie swojego kształtu twarzy przysparza problemów zarówno kobietom jak i mężczyznom. Wbrew pozorom, poprawne określenie rodzaju twarzy może mieć wpływ na wizerunek. Dzięki temu możemy dobrać korzystna fryzurę, zarost, okulary lub czapki. Dla panów, którzy jednak mają bardziej ograniczone możliwości korekcji twarzy makijażem, określenie właściwego kształtu twarzy może być ogromnym wizerunkowym przełomem. Jakie kształty męskich twarzy są najpopularniejsze?

Owalna twarz

O ile dla wielu kobiet owalny kształt twarzy jest ideałem, o tyle mężczyźni nie zawsze są zadowoleni z takiego kształtu. Owalny kształt charakteryzuje się miękkimi liniami, które dają złudzenie kształtu jaja. Owalna twarz jest dłuższa aniżeli odstęp pomiędzy kośćmi policzkowymi, a czoło szersze niż szczęka. Mężczyźni, którzy chcą swojej twarzy nadać nieco ostrości zapuszczają lekki zarost. Owalną twarzą może się pochwalić np. Kanye West lub Matt Demon.

Podłużna twarz

Twarz podłużna, podobnie jak owalna charakteryzuje się miękkimi liniami, jednak jest nieco dłuższa niż owalna. Ten typ twarzy przez to, że jest dłuższy, wydaje się też większy. Znani mężczyźni, którzy mają twarz podłużną to m.in. Ben Affleck oraz Russel Crowe.

Twarz kwadratowa

To rodzaj twarzy, który najłatwiej rozpoznać. Jest bardzo wyrazista, z mocno zarysowaną szczęką, szerokim czołem oraz dość ostrymi liniami. O ile kobiety nie są zadowolone z takiego rodzaju twarzy, tak wśród mężczyzn jest to bardzo pożądany kształt. Implanty szczęki nadające twarzy bardziej „męski” charakter to popularny zabieg wśród mężczyzn w Stanach Zjednoczonych. Kwadratowy kształt twarzy ma David Beckham oraz Justin Timberlake.

Twarz okrągła

Subtelne miękkie linie, pełne policzki, wąski podbródek oraz zwężające się ku górze czoło. To charakterystyka okrągłej, męskiej twarzy. Mężczyźni, którzy niech lubią swojej okrągłej twarzy, często dobierają nieco wyższą fryzurę oraz decydują się zarost, co wyostrza rysy. Właścicielami okrągłych twarzy w Hollywood jest min. Seal oraz Patrick Dempsey.

Twarz prostokątna

To twarz, która nosi w sobie cechy twarzy kwadratowej jak i podłużnej. Czyli jest to twarz znacznie dłuższa niż szersza, a zamiast miękkich linii, pojawiają się ostre, męskie rysy. Właścicielem prostokątnej twarzy jest Arnold Schwarzenegger.

Twarz w kształcie diamentu

Wyraźny spiczasty podbródek, wystające kości policzkowe oraz dość ostre linie. Wiele osób myli kształt diamentu z kształtem serca, jednak wyraźna różnica polega na nieco ostrzejszych liniach oraz dość wąskiej linii włosów. Najpopularniejszym właścicielem tego typu twarzy jest Johny Deep.

Twarz w kształcie serca

Taki typ twarzy charakteryzuje się wysokim czołem i wąskim podbródkiem. Tworzy odwrócony trójkąt. Jej najszersza część zaczyna się na czole, a najwęższa kończy na podbródku, przy czym jest to raczej krótka twarz. „Sercową” twarz ma Ryan Gosling oraz Barack Obama.

Twarz w kształcie trójkąta

Jest to przeciwieństwo twarzy w kształcie serca. Najszersza część twarzy trójkątnej znajduje się na linii brody, natomiast najwęższa przy linii włosów. Najczęściej to właśnie ta druga linia nadaje twarzy ten kształt. Charakterystyczną, trójkątną twarz ma piosenkarz Keith Urban.

Aby określić swój kształt twarzy należy odciągnąć wszystkie włosy do tyłu, stanąć około 20 centymetrów przed lustrem i zarysować kształt na lustrze. Najczęściej ten zabieg pomaga w prawidłowym rozpoznaniu kształtu. W określeniu typu twarzy najczęściej znaczenie mają proporcje o tego staraj się trzymać oglądając swoją twarz oraz jej sam zarys.

Autorka: Klaudia dziennikarka/blogerka

źródło: https://www.zwivel.com/blog/the-nine-most-common-face-shapes-for-men/

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt