Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
1 Odsłona

Każdy zabieg medycyny estetycznej powinien być poprzedzony rzetelną rozmową z lekarzem. To właśnie w czasie pierwszej wizyty lekarz zbiera najważniejsze informacje odnośnie stanu zdrowia pacjenta. Podczas konsultacji padnie zatem wiele pytań, dzięki którym lekarz uzyska informacje o historii medycznej pacjenta. Pamiętaj, że na każde z nich należy odpowiedzieć zgodnie z prawdą, gdyż zatajenie niektórych szczegółów może wpłynąć na efekt zabiegu lub bezpośrednio na stan zdrowia pacjenta. Jakie informacje przed zabiegiem są niezbędne dla lekarza medycyny estetycznej? Podpowiadamy!

Informacje przed zabiegiem – jak wygląda pierwsza wizyta?

Podczas konsultacji lekarz medycyny estetycznej zbiera szczegółowy wywiad dotyczący twojego stanu zdrowia i przeprowadzonych do tej pory zabiegów, ustala i omawia wszelkie defekty i problemy związane z twoim zdrowiem i samoakceptacją. Dopytuje również o oczekiwania względem określonego zabiegu chirurgii plastycznej. Następnie, po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji przed zabiegiem, lekarz określa zakres działań naprawczych i szczegóły dotyczące planowanych zabiegów. Dodatkowo opracowuje indywidualny plan terapii, ustalając razem z tobą harmonogram postępowania.

Informacje przed zabiegiem – choroby przewlekłe

Podczas pierwszej wizyty należy poinformować lekarza o występowaniu przewlekłych chorób. Nie wszystkie z nich są podstawą do dyskwalifikacji przed zabiegiem, ale ostateczna decyzja w tej kwestii zawsze należy do lekarza. Szczególnym rodzajem schorzeń są te o podłożu autoimmunologicznym, na przykład Hashimoto, gdyż mogą one znacząco wydłużać okres gojenia się ran, zwiększają też ryzyko wystąpienia stanów zapalnych w miejscach, gdzie skóra była nakłuwana lub nacinana.

Przyjmowane leki

Ważną informacją przed zabiegiem jest również lista przyjmowanych  leków, gdyż niektóre z substancji czynnych w nich zawartych mogą wchodzić w interakcje z preparatami używanymi podczas zabiegu. Istnieje także grupa leków, która znacząco zaburza krzepnięcie krwi. W razie występowania komplikacji, tego rodzaju leki powinny być odstawione przed zabiegiem. Poinformowanie o ich zażywaniu lekarza przed zabiegiem umożliwia znalezienie rozwiązania, w wielu przypadkach możliwa jest tymczasowa zmiana leków na takie, które nie rozrzedzają krwi.

Informacje przed zabiegiem – uczulenia i alergie

Pamiętaj, że kolejna ważna informacja przed zabiegiem, to często występujące uczulenia. Niektóre reakcje alergiczne występujące podczas zabiegu mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia pacjenta. Dodatkowo mogą pojawić się nawet poważne konsekwencje podczas rekonwalescencji.

Poprzednie zabiegi medycyny estetycznej

Lekarz medycyny estetycznej powinien wiedzieć również o poprzednich zabiegach medycyny estetycznej, którym poddawał się pacjent. W tym przypadku należy poinformować o datach wszystkich zabiegów, a także o wykorzystywanych preparatach. Dodatkowo niezwykle ważne jest poinformowanie o wystąpieniu jakichkolwiek komplikacji. To bardzo ważna informacja przed zabiegiem. Pamiętaj, aby na konsultacjach nie bać się zadawać pytania i nurtować kwestie, które są dla Ciebie ważne. Wywiad lekarski jest sposobem na uzyskanie informacji nie tylko dla lekarza, ale również i dla pacjenta.

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt