Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
1 Odsłona

Choć pełne usta weszły do kanonów piękna dopiero w XX wieku, jest to obecnie jedna z najbardziej pożądanych przez kobiety cech wyglądu. Niektóre z nas urodziły się z tym atrybutem, jednak nie wszystkie możemy pochwalić się pełnymi, kuszącymi ustami. Wiele kobiet pragnie pełnych warg, ale bez zbyt sztucznego efektu, który zamiast dodawać urody sprawia, że twarz wygląda groteskowo. Co możemy zrobić, aby usta były pełniejsze?

Skąd wziął się kult „pełnych ust”

Chyba największym ideałem dla wielu kobiet na świecie są perfekcyjne usta Angeliny Jolie. Aktorka kształt swoich ust zawdzięcza naturze i pomimo wielu wiernych naśladowczyń – dotąd żadnej nie udało się osiągnąć takiego efektu.

smile-1563552-1280x960Osoby z bardzo wąskimi ustami często postrzegane są, jako niedostępne i „oziębłe”. Pełne wargi natomiast przypisywane są osobom towarzyskim, otwartym i uśmiechniętym. Pełne, kuszące wargi są niejednokrotnie atutem kobiet uznawanych za piękności. Wspomniana już Angelina Jolie, Scarlett Johansson, Adriana Lima czy Naomi Campbell – każda z tych kobiet może poszczycić się naturalnie pięknymi i pełnymi ustami. Nie dziwi więc, że wiele kobiet próbuje ów ideał osiągnąć, choć niewielu wciąż się to udaje. Powiększone, dzięki medycynie estetycznej, usta nie zawsze pasują do twarzy, a w końcu żadna kobieta świadomie nie chce wyglądać źle. Ustom można nadać pełniejszy i bardziej kuszący kształt z pomocą nieinwazyjnych sposobów. Jeśli nie oczekujemy spektakularnych efektów, a jedynie chcemy by usta wyglądały lepiej można spróbować prostych, aczkolwiek sprawdzonych metod.

Domowe sposoby na pełne usta

– Szczoteczka do zębów w dłoń i zamiast do ust – niech trafi na usta. Delikatny masaż ust z pomocą szczoteczki do zębów wspomaga ukrwienie i powoduje, że usta mają ładniejszy kolor oraz są pełniejsze.

– Masz czasem wrażenie, że po zjedzeniu pikantnej potrawy Twoje usta się „palą”? Takie odczucia wiążą się z także z wyglądem naszych ust, które stają się bardziej ukrwione i wyglądają jak „wycałowane”. Jeśli zatem uczucie mrowienia i pieczenia nie przeszkadza Ci, możesz delikatnie zwilżyć usta i przyłożyć do nich nieco pieprzu.

– Na rynku dostępne są błyszczyki i szminki, których użycie daje efekt powiększonych ust. Błyszczyki, podobnie jak użycie przypraw, powoduje mrowienie i technicznie działa bardzo podobnie. Ponadto, błyszczyki i szminki zawierają zwykle drobinki rozświetlające, które optycznie powiększają usta.

– Triki makijażu – jest ich kilka. Jednak, aby osiągnąć wymarzony efekt potrzeba cierpliwości i umiejętności. W innym wypadku dość łatwo o przerysowany efekt. Jednym z popularniejszych sposobów na optyczne powiększenie ust jest ich obrysowanie konturówką delikatnie nad wargami. Trzeba pamiętać, aby konturówka była w takiej samej tonacji co szminka, która wypełniamy resztę powierzchni ust.

– ciemne kolory nie są dla kobiet z wąskimi ustami. Jasny kolor szminki oraz rozświetlacz tuż nad środkiem górnej wargi optycznie je powiększy. Jeśli nie masz rozświetlacza w płynie lub w kamieniu, możesz spróbować użyć jasnego cienia do powiek.

– nie pal papierosów! Długotrwałe palenie powoduje powstawanie zmarszczek wokół ust, które optycznie zmniejszają usta.

Wypełniacze do ust

lollipops-1146679A co w sytuacji, kiedy wszystkie te triki nie wystarczą? Wtedy, możemy skorzystać z dobrodziejstw współczesnej medycyny estetycznej. Obecnie, w powiększaniu ust stosuje się tzw. wypełniacze. Najpopularniejszymi z nich jest kwas hialuronowy, botoks oraz zastrzyki kolagenowe. W każdym przypadku efekt nie jest trwały – po roku lub nawet kilku miesiącach zabieg trzeba powtórzyć. Ma to swoje dobre i złe strony. Jeśli efekt nie jest zbyt zadowalający – wypełniacz po czasie po prostu przestanie być widoczny. Z drugiej strony jednak, jeśli chcemy utrzymać efekt na dłużej musimy zabiegi powtarzać. Niektóre kobiety, co widać na przykładach w show biznesie, popadają w pewnego rodzaju przesadę, która z pewnością nie dodaje urody, a czasem wręcz śmieszy. O czym pamiętać, zanim wybierzemy się do gabinetu medycyny estetycznej, aby usta powiększyć? Oto dwie żelazne zasady:

Zawsze słuchaj rad lekarza. Jeśli mówi Ci, że Twój wymarzony kształt ust nie będzie pasował do reszty twarzy – uwierz mu.

– Nie staraj się do nikogo upodobnić. Usta Angeliny Jolie może mieć tylko ona sama. Spróbuj się zastanowić czy większe usta naprawdę będą do Ciebie pasowały.

Zanim zdecydujesz się na wypełniacz – spróbuj najpierw mniej inwazyjnych metod. Możesz być zaskoczona efektem!

Autorka tekstu: Klaudia / dziennikarka, blogerka

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt