Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
970 Odsłon

Japonia to kraj, który fascynuje nas od lat. Nie chodzi tylko o inną kulturę, tak pociągającą w swojej odmienności, ale też o japoński kanon piękna. Kiedyś jego uosobieniem były gejsze. Współcześnie Japonki uznawane są za jedne z najpiękniejszych kobiet na świecie. Dlaczego? Przekonajmy się!

Japońska uroda 

W przypadku oceny urody z pewnością zwraca się uwagę na  wygląd skóry. Europejki lubią opaleniznę – to dla nich powód do dumy. Japoński kanon piękna kwestię skóry postrzega zupełnie odwrotnie. Kobiety starają się unikać oddziaływania promieni słonecznych, odpowiednio dbając o właściwą ochronę swojej skóry. Dodatkowo według japońskiego kanonu piękna skóra powinna zachować odpowiedni blask, dlatego też rzadkością jest stosowanie kosmetyków matujących. 

Kolejne różnice to filigranowa sylwetka, drobne usta i długie nogi. Japoński kanon piękna zwraca uwagę na szczupłe sylwetki, drobne stopy i długie włosy. Piękne Japonki są średniego wzrostu i mają duże oczy. Jako przykład można posłużyć się ikoną współczesnego ideału piękna, czyli Kim Kardashian. Modelka nie byłaby w Japonii tak popularna, a wręcz przeciwnie – byłaby przeciwieństwem tego, co uznaje się tam za piękne. 

Jak Japonki dbają o wygląd? 

Przede wszystkim od dzieciństwa są uczone, jak dbać o swoją cerę. Codzienne, rutynowe zabiegi mające na celu oczyszczanie skóry to punkt pierwszy w drodze do japońskiego kanonu piękna.  W celu optycznego powiększenia oka stosowane są popularne zabiegi chirurgiczne. U Azjatów skóra powiek układa się inaczej niż u Europejczyków, tworząc tzw. mongolską powiekę. Zszywa się więc fałdki skóry, żeby wizualnie powiększyć oko, wpisując się przy tym w japoński kanon piękna. 

Nie bez znaczenia jest też częste stosowanie masaży, zarówno całego ciała, jak i samej twarzy. Korzysta się również z terapii  fotonowej, która poprawia napięcie skóry i leczy niektóre choroby oraz zmiany skórne. Inny, silnie regenerujący skórę zabieg to mezoterapia  mikroigłowa, która pobudza skórę do samoregeneracji i skutecznie redukuje zmarszczki. Japoński kanon piękna jest podziwiany na całym świecie, jednak jak każdemu pięknu, również temu można nieco pomóc.

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt