
Niezależnie od płci, wszyscy chcemy świetnie wyglądać. Żyjemy w czasach, w których do wyglądu zewnętrznego przykłada się dużą rolę i stał on się ważniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Liczy się każdy szczegół: włosy, paznokcie, proporcje twarzy, odpowiedni wygląd ramion, piersi, brzucha czy nóg. Dzięki medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej możemy dziś poprawić w swoim ciele wiele. Brzuch jest jedną z tych części ciała, z której rzadko jesteśmy zadowoleni i to zarówno kobiety jak i mężczyźni. Kobiety znacznie częściej poddają się plastyce brzucha, jednak mężczyźni również nie stronią od operacyjnego poprawienia tej części ciała. Co motywuje ich do poddania zabiegowi abdominoplastyki?
Wygląd brzucha a sylwetka
Brzuch to dla większości z nas dość problematyczna część ciała. Nawet jeśli dokładamy wszelkich starań, dobrze się odżywiamy i regularnie ćwiczymy, to często i tak nie osiągamy wymarzonych efektów. U kobiet, niesatysfakcjonujący wygląd brzucha często determinowany jest przebytymi ciążami. U mężczyzn to często efekt utraty kilogramów. O ile zwykle udaje się wypracować inne obszary sylwetki, o tyle brzuch jest najbardziej oporną częścią z którą przychodzi się nam zmierzyć. W tym obszarze najczęściej odkłada się tkanka tłuszczowa, a czasem dochodzą także nadmiary skóry, które tworzą się w wyniku naturalnego procesu starzenia się skóry oraz wspomnianej już wcześniej utraty wagi. Chirurgiczna plastyka brzucha jest sposobem na wymodelowanie sylwetki. Nie jest to operacja, której zadaniem jest odchudzenie pacjentów. Przeciwnie – abdominoplastyki nie wykonuje się u osób otyłych.
Dlaczego mężczyźni decydują się na plastykę brzucha?
Odpowiedź wydaje się prozaiczna: ponieważ chcą lepiej wyglądać. Warto jednak przyjrzeć się temu, co najbardziej przeszkadza im w ich ciałach i co motywuje ich do poddania się operacji:
Plastyka brzucha jako zwieńczenie procesu odchudzania
Przy utracie dużej ilości kilogramów często pozostaje kłopot w postaci nadmiarów zwisającej skóry na brzuchu. Problem może być znaczący i w skrajnych przypadkach, możemy także mówić o wskazaniach medycznych, ponieważ zwisająca skóra może prowadzić do powstawania odparzeń i innych problemów dermatologicznych. Poddanie się operacji często jest pewnym zwieńczeniem procesu odchudzania. Po ciężkiej pracy jaką pacjent włożył w utratę kilogramów, po czasie kiedy waga jest już ustabilizowana, męscy pacjenci decydują się poddanie się operacji, która często pomaga im później w nabraniu pewności siebie i polubieniu swojego ciała.
Brzuch psuje wygląd sylwetki
Panowie, którzy często odwiedzają siłownię, zwykle mogą pochwalić się całkiem niezłym wyglądem swojego brzucha. Nie każdy jednak ma to szczęście i tzw. „dobre geny” i czasem brzuch pomimo starań po prostu nie wygląda tak jak powinien w oczach pacjenta. W tej sytuacji operacja może pomóc i poprawić wygląd całej męskiej sylwetki, ponieważ bardziej wymodelowany brzuch przestaje przyciągać uwagę.
Skóra stała się wiotka w wyniku starzenia się
Mężczyźni, którzy nie mieli problemów z dużymi wahaniami wagi, także mogą borykać się z problemem nadmiaru skóry. Z wiekiem traci ona jędrność i elastyczność. Czasem, pomimo świetnie utrzymanej sylwetki, brzuch przestaje wyglądać perfekcyjnie właśnie ze względu na nadmiar wiotkiej skóry. W tej sytuacji, panowie, którym zależy na świetnym wyglądzie w dojrzałym wieku, poddają się operacji, która przywraca skórze utraconą jędrność.
Autorka: Klaudia dziennikarka/blogerka