Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
1 Odsłona

Fakt poddania się operacji plastycznej w ostatnich latach dość mocno spowszedniało. Operacja poprawiająca urodę lub odmładzająca nie jest zarezerwowana wyłącznie dla ludzi z pierwszych stron gazet. Efekty są najczęściej satysfakcjonujące i naturalne, dlatego też dla osób postronnych często niezauważalne. Pomimo coraz większej popularności operacji plastycznych, w społecznej świadomości wciąż panuje wiele mitów i przekonań niekoniecznie zgodnych z prawdą. Popularne opinie o operacjach plastycznych – które z nich to mit?

Chirurgia plastyczna to fanaberia jedynie sławnych i bogatych

Mit obalony już na wstępie tego tekstu. Kilkanaście lat temu, operacje plastyczne rzeczywiście nie były codziennością dla większości ludzi, którzy chcieliby jej się poddać. Obecnie istnieją też specjalne systemy finansowania usług medycznych, dzięki czemu operację można spłacać w dogodnych ratach. Efekty operacji są także bardzo naturalne, co sprzyja decyzji o poddaniu się jej, bo nie ma ryzyka uzyskania nienaturalnego wyglądu.

Efekty operacji plastycznych utrzymują się do końca życia

To niestety, także mit. Efekty operacji plastycznych są rzeczywiście długotrwałe w porównaniu np. z zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Nie można natomiast zatrzymać naturalnego procesu starzenia. Efektami operacji na pewno można cieszyć się dłużej odpowiednio dbając o skórę i prowadząc zdrowy styl życia. Efekty mogą utrzymywać się kilkanaście lat lub nawet trochę więcej, a to przecież bardzo długo.

Operacja plastyczna wiąże się z poddaniem się znieczuleniu ogólnemu

I prawda i mit. Niektóre operacje trzeba przeprowadzać w znieczuleniu ogólnym. Zabiegi takie jak liposukcja, operacje piersi, abdominoplastyka to z pewnością te procedury, które wymagają zastosowania znieczulenia ogólnego. Niektóre zabiegi mogą być wykonywane w znieczuleniu miejscowym np. korekcja uszu.

Po operacji plastycznej możesz od razu normalnie funkcjonować

To mit. Operacja plastyczna jak każdy zabieg chirurgiczny wiąże się z ranami i obrzękami. Poddając się zabiegowi musisz mieć świadomość, że będziesz potrzebować czasu na odpoczynek i powrót do zdrowia. W zależności od rodzaju operacji jest to czas od kilku do kilkunastu dni, który prawdopodobnie będziesz musiał spędzić w zaciszu domowego ogniska. Na ostateczne efekty także najczęściej trzeba poczekać kilka miesięcy, co nie oznacza oczywiście, że w tym czasie nie możesz chodzić do pracy czy wracać do normalnej aktywności fizycznej.

Operacja plastyczna sprawi, że będziesz wyglądać sztucznie

Prawdopodobnie nawet nie zdajesz sobie sprawy ilu ludzi, których mijasz codziennie na ulicy poddało się operacji plastycznej. Za mit o „sztucznym wyglądzie” w dużym stopniu odpowiadają media, które chętnie pokazują znane osoby wyglądające dziwnie lub nienaturalnie. Jaskrawe przypadki zawsze się zdarzają i to o nich najczęściej się mówi. Operacjom plastycznym najczęściej poddają się ludzie, którzy cierpią z powodu jakiegoś mankamentu swojego wyglądu: zbyt małych piersi, nadmiaru skóry na brzuchu, opadających powiek czy dużej ilości zmarszczek. Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna jako dziedziny, bardzo się rozwinęły. Zarówno pacjent jak i chirurg dąży do możliwie najbardziej naturalnego efektu o taki zazwyczaj udaje się uzyskać.

Chirurgia plastyczna jest tylko dla kobiet

Prawdą jest, że pacjentkami chirurgów plastyków dużo częściej są kobiety niż mężczyźni. Nie oznacza to, że panowie wcale nie korzystają z zabiegów. Z roku na rok, mężczyzn poddających się plastycznym zabiegom chirurgicznym jest coraz więcej. Najpopularniejsze zabiegi wśród panów to liposukcja, korekcja nosa, korekcja uszu oraz likwidacja ginekomastii.

źródła:
https://www.newlookholiday.co.uk/news/myths-about-cosmetic-surgery/
https://www.plasticsurgery.org/news/blog/top-five-plastic-surgery-myths
https://www.cosmeticare.com/article/5-biggest-myths-cosmetic-surgery

Autorka: Klaudia dziennikarka/blogerka

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt