Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
562 Odsłon

Najpopularniejszym sposobem powiększania piersi zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn jest wszczepianie implantów. Panowie coraz częściej decydują się na zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, aby poprawić wygląd swojego ciała i samopoczucie. Dzięki implantom można nadać sylwetce naturalny i proporcjonalny kształt. W artykule przedstawimy szczegóły, dotyczące tego zabiegu.

Wskazania do zabiegu powiększania męskich piersi

Implanty piersiowe u mężczyzn wykorzystuje się przede wszystkim do poprawy wyglądu. Ten sposób przeznaczony jest w szczególności dla osób, które mają problemy ze zbudowaniem masy mięśniowej i pożądanej rzeźby klatki piersiowej pomimo intensywnych ćwiczeń na siłowni. To również doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukają nieco szybszych efektów. Oprócz tego operacja powiększania męskich piersi za pomocą implantów jest jedynym sposobem na uzyskanie prawidłowego wyglądu u osób, u których występują wrodzone wady w obrębie mięśni klatki piersiowej. To również doskonała alternatywa dla mężczyzn, u których pojawiły się urazy czy ubytki w klatce piersiowej z powodu choroby lub w wyniku wypadku. 

Powiększanie męskich piersi – kiedy nie można wykonać operacji?

Przed każdym zabiegiem należy wykonać odpowiednie badania kontrolne, mające na celu wykluczyć ewentualne powikłania, które mogą wystąpić w trakcie wszczepienia implantu. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek chorób przewlekłych należy o tym poinformować lekarza. Zabiegu powiększania piersi nie wolno wykonywać, gdy występują problemy z krzepliwością krwi, pojawia się zakrzepica żył głębokich. Do przeciwwskazań należą także choroby płuc, serca, niewyleczone problemy endokrynologiczne lub wszelkiego rodzaju infekcje. Zabieg nie może być przeprowadzany u osób palących papierosy oraz mężczyzn, u których pojawiły się choroby sutka. 

Przebieg zabiegu

Zabieg powiększania męskich piersi przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. W pierwszej kolejności chirurg wykonuje nacięcie w dole pachowym. Następnie przy użyciu endoskopu, lekarz tworzy jamę pod mięśniem piersiowym. W przeciwieństwie do zabiegu wykonywanego u kobiet mięsień ten nie jest oddzielany od zaczepów, mostka lub klatki piersiowej. W kolejnym kroku do przygotowanej kieszeni wsuwany jest implant, a na koniec chirurg zakłada szwy i opatrunek. Rekonwalescencja po operacji trwa około miesiąca i w tym okresie nie wolno wykonywać żadnych ćwiczeń. Przeprowadzany zabieg ma na celu poprawę wyglądu klatki piersiowej, symetryzację prawej lub lewej strony klatki piersiowej.  

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt