Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
3,283 Odsłon

Jeszcze tylko jutro możesz wykorzystać kilka godzin na zakupy świątecznych prezentów. Pośpiech przedświąteczny nie sprzyja racjonalnym decyzjom i często kupujemy coś, co niekoniecznie jest przemyślanym wyborem. Co powinieneś wykluczyć ze swojej listy, jeśli chcesz obdarować osobę przesądną?

Buty – to jeden z popularniejszych przesądów w kwestii dawania i przyjmowania prezentów. Jeśli kupujesz bliskiej osobie buty, możesz narazić siebie na odejście tej osoby. Niezbyt przesądna fanka obuwia z pewnością ucieszy się z prezentu, szczególnie jeśli trafi w jej gust. Osoba przesądna nigdy nie kupi drugiej osoby pary butów i z niechęcią przyjmie je w prezencie.

Kolczyki – dla wielu ten element biżuterii wydaje się być idealnym pomysłem na prezent. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, podarowanie ukochanej osobie kolczyków było nie do pomyślenia. Kolczyki zwiastują rozstanie, dlatego mogą nie być dobrym prezentem dla osoby, która jest bliska sercu.

Zegarek – to podobnie jak kolczyki, pozornie świetny pomysł na prezent, szczególnie dla ukochanego. Przesądnej osobie jednak lepiej go nie dawać w prezencie. Funkcją zegarka jest odmierzanie czasu, co może oznaczać, że odmierzamy czas końca związku.

Portfel – dla przesądnej osoby, otrzymanie w prezencie portfela może oznaczać biedę lub nieszczęście. Zapobiegliwie możesz włożyć do portfela kilka grosików lub rybia łuskę, która odwróci złe znaczenie.

Mysz – podarowanie komuś żywego zwierzęcia w ogóle nie jest dobrym pomysłem. Jeśli jednak chcesz podarować komuś myszkę domową – zdecyduj się na białą. Tylko taka przyniesie osobie obdarowanej szczęście. Szara mysz oznacza nadmiar problemów w przyszłości.

Nóż – gotowanie jest obecnie bardzo modne. Jeśli chcesz podarować bliskiej osobie nóż – dobrze się zastanów. Ofiarowanie noża może oznaczać konflikty.

Perły – to obecnie rzadki prezent, jednak w przeszłości podarowanie ukochanej drogocennych pereł mogło oznaczać narażanie tej osoby na łzy i cierpienie, a nawet… śmierć.

Bezpiecznymi według przesądów prezentami są natomiast szale, apaszki i paski – bo to dzięki nim przywiążemy osobę obdarowywaną do siebie.

Na szczęście, coraz rzadziej przywiązujemy się do zabobonów i nie wierzymy w nie wcale lub wierzymy tylko w te, które są dla nas wygodne ;-).

Zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

Życzy cały zespół Marten’s Clinic

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt