Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
7,163 Odsłon

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, broda z tzw. dziurką lub broda z charakterystycznym rozdwojeniem była symbolem atrakcyjność. Wiele gwiazd Hollywood było szczęśliwymi posiadaczami nietypowych podbródków. Dziś, dziurka w brodzie nadal podoba się wielu, ale część właścicieli uroczego dołeczka chce się go pozbyć. Jakie masz możliwości, jeśli przeszkadza Ci kształt brody lub dołeczek w Twojej brodzie?

Pamiętacie takie ikony Hollywood jak Kirk Douglas, Ava Gardner i Clark Gable? Wszyscy byli idolami młodzieży i wszystkich łączył rozdwojony podbródek lub w przypadku Kirka Douglasa – broda z charakterystyczną dziurką. Obecnie charakterystyczny podbródek nie jest już tak pożądany jak kilkadziesiąt lat temu, a dla wielu posiadaczy – niezgodny z obowiązującymi kanonami. Takie odstępstwa od normy można jednak w dość mało inwazyjny sposób zlikwidować. W jaki sposób?

Kwas hialuronowy

Jednym z najbardziej popularnych, mało inwazyjnych sposobów na pozbycie się rozdwojonej brody lub charakterystycznego dołeczka jest zastosowanie kwasu hialuronowego, który wypełni brodę i nada jej odpowiedni kształt. Właściwie jedynym i chwilowym skutkiem ubocznym zabiegu może być niewielkich obrzęk lub siniak w okolicy wkłucia. Zastosowanie takiego preparatu jak np. Restylane jest skuteczne i daje natychmiastowy efekt, jednak jego podstawową wadą jest nietrwałość. Efekt zabiegu nie będzie utrzymywał się dłużej niż 6 lub 8 miesięcy i trzeba będzie go powtórzyć. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego na dłuższą metę mogą okazać się drogą opcją przez konieczność systematycznego powtarzania procedury.

Zastrzyk z botoksu

W przypadku rozdwojonego podbródka w literę V, oczekiwany skutek może przynieść zastrzyk z botoksu, który rozluźni mięśnie. Podobnie jak w przypadku użycia wypełniaczy, aby utrzymać efekt zabieg trzeba będzie powtarzać raz na kilka miesięcy.

Transfer tłuszczu

Zabiegi z użyciem własnego tłuszczu mają bardzo szerokie zastosowanie i są coraz popularniejsze ze względu na niewielką inwazyjność i bezpieczeństwo. Zabieg polega w pierwszej kolejności na liposukcji. Materiał pobierany jest z miejsc w ciele, gdzie znajduje się najwięcej tkanki tłuszczowej np. z brzucha lub ud. Tłuszcz jest oczyszczany i wprowadzany jak wypełnienie do miejsca docelowego, czyli w tym przypadku do brody. Ta metoda także nie może być zastosowana u wszystkich i to lekarz ocenia czy transfer tłuszczu będzie dobrym rozwiązaniem w każdym indywidualnym przypadku. U niektórych osób, zastosowanie własnego tłuszczu może dać wrażenie powiększonego podbródka, a to nie zawsze będzie pasowało do rysów twarzy.

Chirurgiczna operacja brody

Jest to najbardziej inwazyjna metoda walki z rozdwojonym podbródkiem lub dołeczkiem, jednak zdecydowanie najbardziej trwała. Zagłębienie w kształcie litery V, które tworzy się na brodzie, jest najczęściej efektem wgłębienia w kości. Aby wygładzić i wyrównać kształt brody, najczęściej stosuje się implanty. Trzeba pamiętać o tym, że nawet chirurgiczna interwencja nie zawsze da całkowite wygładzenie brody. Oprócz zagłębienia w kości, za dołeczek odpowiedzialne są także mięśnie, które można modyfikować tylko do pewnego stopnia.

Zanim zdecydujesz się na którąkolwiek z opcji, zawsze słuchaj sugestii lekarza. Dobry chirurg plastyk lub lekarz medycyny estetycznej, poradzi Ci najlepszą z możliwych dla Ciebie opcji. W przypadku prawie każdego pacjenta, zawsze jest możliwość wyboru spośród kilku dróg umożliwiających poprawę wyglądu brody. Zanim podejmiesz decyzje o zabiegu, zastanów się czy na pewno chcesz aby efekt pozostał trwały a z drugiej strony – czy warto cyklicznie wydawać pieniądze na zabiegi, które trzeba będzie co kilka miesięcy powtarzać.

źródło: https://www.zwivel.com/blog/chin-dimple-removal/

Autorka: Klaudia dziennikarka/blogerka

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt