Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
1 Odsłona

Podczas gdy niektóre kobiety marzą o większych piersiach, inne chciałyby się pozbyć znacznej części swoich. Ogromny biust, który nie pasuje do sylwetki nie tylko przyciąga uwagę, która nie zawsze jest pożądana, ale także powoduje konsekwencje zdrowotne. Redukcja piersi, jak każdy inny zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, może pozytywnie wpłynąć na psychikę oraz zdrowie kobiety.

Redukcja biustu – dla kogo?

ship-s-figurehead-1412549-1280x1920Na redukcję biustu często decydują się kobiety, którym znacznie powiększyły się piersi po porodach lub te, którym urosły one już w młodym wieku. Bardzo duży biust, szczególnie dla młodych dziewczyn, może być powodem kompleksów oraz problemów w kontaktach z rówieśnikami. Kobiety, które posiadają duże piersi często próbują zamaskować je szerokimi ubraniami. Młode dziewczyny mają tendencje do garbienia się, bo myślą, że w ten sposób ich biust stanie się mniej widoczny. Nadmiernie duże piersi to także realny problem medyczny, który powoduje bóle i problemy z funkcjonowaniem kręgosłupa. Koszty zakupu dobrego biustonosza też są znacznie wyższe aniżeli w przypadku mniejszych biustów. Ucisk biustonosza czasem powoduje rany i odparzenia. Słowem – właścicielki dużych biustów nie mają łatwego życia, dlatego też coraz częściej decydują się na redukcję.

O operacjach powiększenia piersi mówi się dużo więcej niż o pomniejszaniu piersi. Te drugie wcale nie należą do rzadszych, jednak dyskusja wciąż toczy się wokół implantów.

Przed operacją redukcji piersi

Zabieg redukcji piersi jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Kobieta, która chce zmniejszyć operacyjnie biust powinna cieszyć się względnie dobrym zdrowiem. Podczas konsultacji lekarz informuje pacjentkę o bliznach, możliwych powikłaniach pooperacyjnych oraz następstwach zabiegu np. bólu, możliwościach powrotu do pracy i wykonywaniu innych czynności w pierwszym okresie po operacji. Dość prawdopodobne, że lekarz zleci przeprowadzenie dodatkowych badań i dopiero po wglądzie do wyników zakwalifikuje pacjentkę do zabiegu.

Operacja polega na wycięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz gruczołowej. Istnieje kila metod operacyjnych, a lekarz po konsultacji z pacjentką decyduje o jego wyborze. Od wybranej metody zależy w którym miejscu będą znajdowały się blizny pooperacyjne.

Po operacji

woman-1520305-1279x1703Ostateczny efekt zabiegu widoczny jest 4,5 tygodni po zabiegu. Przez pierwsze dni pacjenta może odczuwać ból. W tym czasie zalecany jest odpoczynek. Po kilku dniach można ostrożnie wrócić do codziennych zajęć i spacerów. Szwy ścigane są mniej więcej po dwóch tygodniach. Przez okres ki

Wielu ludzi uważa, że duży biust jest atutem, a zmniejszenie go fanaberią kobiety. Przeglądając fora internetowe łatwo spotkać się z takimi opiniami. Wciąż pokutuje pogląd,że kobiety marzą wyłącznie o dużych piersiach. Ogromne piersi mogą być jednak przeszkodą w normalnym funkcjonowaniu. Nie jest łatwo biegać czy skakać będąc właścicielka piersi pokaźnych rozmiarów, co może być problemem szczególnie dla aktywnych kobiet Jeśli duży rozmiar nie przeszkadza kobiecie, to najczęściej nie pojawiają się problemy związane z kompleksami czy dyskomfortem psychicznym. W sytuacji gdy kobieta nie jest zadowolona z rozmiarów swoich piersi a dodatkowo pojawiają się problemy z kręgosłupem – nie ma powodów aby nie myślała o ich zmniejszeniu. Rozmiar piersi często jest przedmiotem kompleksów – nieistotne czy mały czy duży.

Autorka tekstu: Klaudia / dziennikarka, blogerka

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt