Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
960 Odsłon

Lipomastia to poważne schorzenie, które dosięga mężczyzn w różnym wieku. Dolegliwość jest przyczyną kompleksów oraz wpływa na obniżenie samooceny, dlatego dotknięci nią mężczyźni szukają skutecznych sposobów na poradzenie sobie z problemem. Leczenie lipomastii liposukcją jest częstym, bezpiecznym, a także skutecznym rozwiązaniem.

Lipomastia – czym jest?

O lipomastii mówimy, gdy zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej gromadzi się w męskich piersiach. Wówczas nabierają one kobiecego kształtu, co jest przyczyną kompleksów i wstydu wielu mężczyzn. Najczęściej dotyka panów, którzy jednocześnie mają problem z nadwagą lub takich, którzy w niekrótkim czasie zgubili ponadprogramowe kilogramy. Sutek również staje się miękki i uwypuklony co widać znacząco przez koszulkę, a same piersi mogą być łudząco podobne do kobiecych. Nie należy mylić jej z ginekomastią, gdzie dochodzi również do przerostu gruczołów. Możliwe jest leczenie lipomastii liposukcją, daje to najlepsze efekty i jest w zupełności bezpieczne.

Leczenie lipomastii liposukcją

Jeżeli chodzi o leczenie lipomastii liposukcją istnieje wiele rodzajów tego zabiegu, które mogą pomóc i dobiera je z reguły lekarz wraz z pacjentem w zależności od możliwości i potrzeb. 

Liposukcja infradźwiękowa

Zwana również N.I. L od angielskiej nazwy Nutational Infrasonic Liposculpture. Specjalnym narzędziem generuje się różne fale akustyczne, które rozbijają tkankę tłuszczową. Jest to świetna metoda jeżeli chodzi o leczenie lipomastii liposukcją, ponieważ jest w pełni bezpieczna i dająca dobre efekty. 

Laserowa liposukcja

Jedno z popularniejszych rozwiązań, równie bezpieczne i dające dobre efekty w leczeniu lipomastii liposukcją. Tutaj rozbijamy tkankę tłuszczową i niejako ją wypalamy za pomocą lasera. Dużym plusem jest też szybka rekonwalescencja po zabiegu.

Liposukcja WAL

Innowacyjna metoda jeżeli chodzi o leczenie lipomastii liposukcją. Za pomocą nowoczesnego urządzenia wprowadza się płyn pod odpowiednim ciśnieniem, który bez szkody dla ciała oddziela tkankę tłuszczową. W przypadku tego zabiegu jest bardzo niskie ryzyko krwawienia, a efekt widoczny jest niemal zaraz po jego zakończeniu.

Oczywiście zdarza się stosować klasyczną liposukcję, która również może być stosowana w przypadku leczenia lipomastii. Jednak metody te są bezpieczne, mniej inwazyjne i sprawiają, że pacjent od razu może cieszyć się efektem, na który liczył. Jednocześnie prawie nie mają przeciwwskazań do wykonania zabiegu, a jednocześnie pozbawione są praktycznie komplikacji. 

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt