Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
1 Odsłona

Choć może się to wydawać trywialne, regularne oczyszczanie twarzy ma kluczowe znaczenie dla zachowania zdrowego wyglądu i samopoczucia. Posiadanie czystej skóry to podstawa wszelkich innych zabiegów na twarz. Oczyszczanie twarzy wpływa również na właściwie przyswajanie wszelkich składników odżywczych podczas pielęgnacji. Przedstawiamy powody, dla których regularne mycie twarzy powinno stać się Twoją codzienną rutyną.

Usuwanie nagromadzonego brudu

Oczywistą zaletą oczyszczania twarzy jest usuwanie brudu, oleju i innych niechcianych zanieczyszczeń. Przez cały dzień skóra twarzy regularnie kontaktuje się z bakteriami, zanieczyszczeniami, brudem i martwymi komórkami skóry. Codzienne mycie twarzy usuwa te zanieczyszczenia. Sama woda usuwa tylko około 65% oleju i resztek z powierzchni skóry. Ważne jest, aby rano ponownie umyć twarz, aby usunąć martwe komórki skóry, które pojawiły się w nocy.

Oczyszczanie twarzy: zwiększenie nawilżenia

Codzienna skóra starzeje się, a skóra odwodniona wygląda jeszcze starzej i bardziej szorstko. Podstawowe oczyszczanie twarzy przed snem to doskonały sposób na walkę ze starzeniem się skóry poprzez stymulowanie wewnętrznych procesów przeciwdziałających starzeniu się. Badania pokazują, że skóra zmienia się z dnia na dzień, aby się naprawić. Spanie z makijażem pozbawia go tego tlenu, którego potrzebuje. Regularne oczyszczanie twarzy (w połączeniu z dobrym środkiem nawilżającym) pomaga skórze pozostać nawilżoną. Jeśli nie myjesz twarzy przed zastosowaniem kremu nawilżającego, krem ​​nie może w pełni wykorzystać swojego potencjału.

Utrzymanie czystej skóry

Małe gruczoły pod skórą wytwarzają olej zwany łojem, który chroni skórę przed gruzem i zanieczyszczeniami. Sebum dociera do powierzchni skóry za pomocą mieszków włosowych. Olej ten zapobiega wchłanianiu przez skórę brudu, bakterii i zanieczyszczeń. Gdy nadmierna ilość brudu gromadzi się na powierzchni skóry, może blokować mieszek włosowy, zatrzymując łojotek, pot i martwe komórki skóry. Ponieważ sebum nie dociera do powierzchni skóry z powodu zablokowanego pęcherzyka, bakterie zaczynają penetrować pęcherzyk, powodując stan zapalny. Ostatecznym rezultatem jest trądzik. Prawidłowe oczyszczanie twarzy usuwa pory z brudu, pozwala olejowi łojowemu dotrzeć do powierzchni skóry i zmniejsza wypryski. Regularne oczyszczanie pomoże również zmniejszyć wygląd porów, ponieważ pory będą wolne od brudu i zanieczyszczeń, co czyni je większymi.

Oczyszczanie twarzy: podsumowanie

Jeśli całkowicie przestaniesz myć twarz, pory zostaną zatkane, a trądzik i stan zapalny utworzą się. Możesz odczuwać zaczerwienienie, suchość i podrażnienie z powodu niewystarczającego nawodnienia. Skóra staje się brudna, tłusta  i wygląda na znacznie starszą. Jeśli skóra stanie się swędząca od suchości, drapanie może doprowadzić do pęknięć na skórze, w których może powstać infekcja.

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt