Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
958 Odsłon

Blefaroplastyka, czyli inaczej korekta powiek to zabieg, który przeprowadza się zazwyczaj w przypadku problemu opadającej powieki, dotykający kobiet i mężczyzn w późniejszym wieku. Wykonuje się go, aby usunąć nadmiar wiotkiej skóry, ponieważ z wiekiem staje się ona coraz mniej elastyczna. Konsekwencją opadającej powieki jest zmęczony wyraz twarzy, a nawet zawężenie pola widzenia. Jednak zdarzają się przypadki, w których korekta powiek konieczna jest również u osób młodych. Sprawdźcie, w jakim wieku najlepiej poddać się zabiegowi. 

Korekta powiek – w jakim wieku przeprowadzić zabieg?

W przypadku operacji plastyki powiek nie ma ograniczeń wiekowych. Blefaroplastyka może być przeprowadzona jako wskazania kosmetyczne, jak również medyczne. U młodych osób zazwyczaj mamy do czynienia z wadami wrodzonymi lub nabytymi uszkodzeniami nerwów oraz mięśni. Zwężenie szpary powiekowej w takim przypadku może mieć konsekwencje nie tylko estetyczne. Opadająca powieka może prowadzić do narastających problemów ze wzrokiem, a także prawidłowym odprowadzaniem łez, które nawilżają powierzchnię oka. Dlatego też uważa się, że nie ma żadnych ograniczeń wiekowych dla osób, które chcę poddać się korekcie powiek. 

Korekta powiek – ogólne wskazania

Warto podkreślić, że za najlepszych kandydatów do zabiegu plastyki powiek uważa się osoby w wieku od 35 lat lub więcej, które mają realistyczne oczekiwania względem efektów. W wielu przypadkach korekta powiek pozwala na odzyskanie pewności siebie, a także pozbycie się wrażenie zmęczonej twarzy. Po zabiegu oczy odzyskują młody wygląd, a także wydają się większe i bardziej symetryczne, co znacznie zwiększa również odczucia estetyczne. Zabieg metody korekty powiek dobierany jest indywidualnie. Niejednokrotnie zdarza się, że pacjenci korzystają z dwóch metod plastyki jednocześnie, czyli zabiegu dolnej i górnej powieki oka. 

Do najważniejszych wskazań ogólnych zalicza się:

  • wady mięśni, np. nadmiernie rozbudowana część mięśnia okrężnego oka,
  • obecność przepuklin tłuszczowych (tzw. worków pod oczami), 
  • nadmiar skóry w obrębie powieki i oka, 
  • opadanie powieki, czyli ptozę – związana z wiekiem lub przypadłość genetyczna. 

Korektę powiek przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, a sam zabieg trwa ok. 2 godzin. W jego trakcie usuwany jest nadmiar skóry oraz tkanki tłuszczowej. Po zabiegu istnieje konieczność noszenia przyciemnionych okularów i ograniczenia aktywności fizycznej, należy się liczyć z koniecznością przerwy od pracy nawet do 2 tygodni.

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt