Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
3,319 Odsłon

Wampirzy lifting, to potoczna nazwa zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, którego zadaniem jest ujędrnienie skóry i spłycenie zmarszczek. Swoja nazwę zawdzięcza dość osobliwemu sposobowi wykonania. Czy jest to zabieg skuteczny i bezpieczny?

Na czym polega „wampirzy lifting”?

Specyfika zabiegu polega na podaniu pacjentce jej własnej, jednak odpowiednio spreparowanej krwi. Podczas zabiegu krew jest pobierana, a następnie w specjalnym urządzeniu oddziela się krwinki czerwone od osocza bogatopłytkowego. Tak oddzielone osocze jest miejscowo wstrzykiwane w twarz klientki. Najczęściej ostrzykuje się miejsca w których pojawiają się zmarszczki: czoło, okolice oczu, szyja i podbródek. Do wprowadzenia krwi do skóry używa się igły, ale częściej mezoterapii, zwłaszcza kiedy krew trzeba wprowadzić w większą powierzchnię skóry. Efekty zabiegu powinny być widoczne po 2-3 tygodniach. W tym czasie skóra jest pobudzana do regeneracji w podobny sposób jak w procesie gojenia się ran, czyli namnażanie komórek macierzystych oraz produkcja kolagenu.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

osocze bogatoplytkoweZabieg jest obecnie bardzo modny, szczególnie wśród ludzi znanych. Zadaniem zabiegu jest spłycenie zmarszczek i ujędrnienie skóry. Zabiegiem mogą być szczególnie zainteresowane te osoby, które maja uczulenie na substancje wypełniające takie jak botoks i kwas hialuronowy. Z zabiegu mogą skorzystać tez osoby, które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą poddać się tradycyjnemu liftingowi.

Jakie ryzyko wiąże się z „wampirzym liftingiem”?

Pomimo popularności zabiegu, środowisko lekarskie podchodzi do skuteczności zabiegu z dystansem. Odmładzanie z pomocą osocza bogatopłytkowego nie zostało udowodnione. Niektórzy naukowcy podkreślają, że korzystanie z zabiegu może doprowadzić do chorób autoimmunologicznych. Zabieg nie może być przeprowadzany u kobiet w ciąży i karmiących matek oraz u pacjentów, którzy chorują na nowotworu lub schorzenia krwi.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około godziny. Ból jest sprawą indywidualna każdego pacjenta. Podczas zabiegu pacjent czuje delikatne wkłucia a ich odbiór zależy od indywidualnego progu bólu.

Moda na odmładzanie osoczem bogatopłytkowym

Zabieg zyskał ogromną popularność. Wydaje się jednak, że sława wampirzego liftingu związana jest z metodą wykorzystującą krew aniżeli ze spektakularną skutecznością. Moda na zabieg przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych. Najgłośniej zrobiło się o nim, kiedy kim Kardashian pochwaliła się wampirzym liftingiem na portalach społecznościowych. Z zabiegu korzystają także polskie gwiazdy, między innymi Joanna Krupa oraz Agnieszka Włodarczyk.

Zalety i wady zabiegu

Do zalet z pewnością można zaliczyć, możliwość skorzystania z zabiegu odmładzającego przez osoby, które uczulone są na substancje wypełniające. Efekt zabiegu utrzymuje się około pół roku, więc jest to nieco krótszy czas niż w przypadku zastosowania tradycyjnych wypełniaczy. Wadą z pewnością jest niepotwierdzona skuteczność zabiegu oraz wątpliwości środowiska naukowego i lekarskiego co do bezpieczeństwa wampirzego liftingu. Z komentarzy internautek można wywnioskować, że opinie co do skuteczności są podzielone. Niektóre z pacjentek są zadowolone, jednak jest sporo opinii, które twierdzą, że zabieg nie przyniósł spektakularnych efektów. Decyzję o wykonaniu zabiegu należy podjąć przy współpracy z lekarzem i kosmetologiem. Specjalista będzie w stanie określić czy przeprowadzenie zabiegu jest możliwe i jakich rezultatów możemy się spodziewać.

Autorka tekstu: Klaudia / dziennikarka, blogerka

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt