Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
615 Odsłon

Idealne ciało i dobrze wyrzeźbiona sylwetka to marzenie nie tylko każdej kobiety, ale również wielu mężczyzn. Aby ja osiągnąć, konieczna jest restrykcyjna dieta i regularne ćwiczenia na siłowni, co wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i ciężką pracą. Coraz więcej osób wybiera jednak alternatywne rozwiązania, jakimi są operacje plastyczne. Jest to szybki i wygodny sposób na uzyskanie wymarzonych kształtów. Sprawdź, czy jest to zabieg dla Ciebie!

Dla kogo jest przeznaczony zabieg?

Sztuczne mięśnie brzucha to tak naprawdę implanty, które wszczepia się pod skórę po wcześniejszym odessaniu tłuszczu. Jest to doskonała i przede wszystkim wygodna alternatywa dla tych, którzy nie mają czasu regularnie uczęszczać na siłownię, a chcą cieszyć się dobrze wyrzeźbionym brzuchem. Pragniemy zaznaczyć, że nie jest to wyłącznie opcja dla osób, które nielubą uprawiać sportów. Często można spotkać się z sytuacją, że osoby, które ćwiczą od wielu lat bardzo intensywnie, mają problem z uzyskaniem pożądanych efektów. Wtedy wyrzeźbione ramiona, uda i nogi nie idą w parze z brzuchem, na których bez względu na rodzaje ćwiczeń dalej utrzymują się niechciane fałdki. 

Jak wygląda zabieg wszczepienia sztucznych mięśni brzucha?

Przed operacją wymagana jest zawsze konsultacja chirurgiczna. Istotne przed zakwalifikowaniem do zabiegu jest ogólny stan zdrowia pacjenta, brak jakichkolwiek chorób lub ich prawidłowe leczenie oraz niepalenie papierosów. Zabieg wszczepienia sztucznych mięśni brzucha wykonuje się w ogólnym znieczuleniu i trwa około 60 – 90 minut.

Klasycznie zabieg polega na odessaniu tłuszczu z okolicy pępka, przecięciu skóry w podbrzuszu, oddzieleniu skóry od mięśni aż po łuki żebrowe. Następnie jest ona przesunięta w dół, a jej nadmiar jest usuwany. W związku z tym zostaje stworzone nowe miejsce dla pępka, co pozostawia bliznę wokół niego, a także łukowatą bliznę w podbrzuszu tuż na granicy owłosienia łonowego. 

Czy poddanie się operacji wszczepienia sztucznych mięśni brzucha się opłaca? Jakie są jej efekty?

Zabieg wszczepienia sztucznych mięśni to alternatywa zabiegu liposukcji, która jest związana z silnym bólem i długim okresem rekonwalescencji. Do korygowania sylwetki stosuje się miękki silikon o stałej konsystencji. Okres powrotu do formy trwa około miesiąca, w tym czasie należy unikać treningów i prowadzić oszczędny tryb życia. Należy jednak pamiętać, że silikonowe implanty niosą za sobą ryzyko wystąpienia powikłań. Dlatego trzeba uważać i dbać o siebie, aby nie pojawiły się infekcje, blizny czy krwiaki. 

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt