Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
wyglądamy coraz młodziej jakie są przyczyny
2,080 Odsłon

Młody wygląd zawsze był pożądany przez każdą z nas. Niezależnie od epoki historycznej zmarszczki były skrzętnie ukrywane, a siwe włosy farbowane bądź chowane pod chustami. Dlaczego jednak w ostatnich latach wyglądamy młodziej? Czemu kiedyś pięćdziesięciolatka była starszą panią, a dzisiaj jest przebojową i atrakcyjną kobietą? Co zmieniło się w naszej diecie i ubiorze, że wyglądamy młodziej?

Po pierwsze – zmiana mody

Nasze babcie nosiły kolorowe chusty zakrywające głowę oraz nierzadko dużą część twarzy. Dodawały one lat oraz niejako „przyporządkowywały kobietę” do grona kobiet starszych. Porzucenie zakrywania głowy sprawiło, że wyglądamy młodziej oraz bardziej przebojowo. Zrezygnowano również z noszenia długich spódnic i zbyt dużych garsonek. Bardziej dopasowana odzież odejmuje lat oraz nadaje naszej sylwetce bardziej dynamicznego wyglądu.

Po drugie – mniej palimy i rzadziej wdychamy dym tytoniowy

Przez ostatnie trzydzieści lat Polska zrobiła ogromny krok naprzód jeżeli chodzi o walkę z nikotynizmem. Pali znacząco mniej mężczyzn i kobiet. Ponadto wprowadzone zakazy palenia w miejscach publicznych sprawiły, że mniej z nas biernie wdycha dym nikotynowy. Pozytywnie rzutuje to na naszą cerę, która jest dzięki temu jędrniejsza, a jej kolor bardziej żywy. Palenie papierosów jest jedną z dominujących przyczyn niedoskonałości skórnych. Tym samym porzucenie tego szkodliwego nałogu sprawia, że stan naszej skóry staje się lepszy.

wyglądamy coraz młodziej jakie są przyczyny

Po trzecie – zdrowiej się żywimy

Choć może wydawać się to szokujące, to w dzisiejszych czasach znacznie rzadziej cierpimy z powodu niedoborów witaminowych. Powszechna dostępność owoców i warzyw sprawia, że rzadko mamy niedobory witamin takich jak witamina A, B1, B2 czy B6. Ponadto znacząco ograniczono problem niedoboru żelaza oraz witaminy B12. Wiele z nas, co jest zdecydowanie pozytywne, suplementuje witaminę D3. Witamina ta ma niemały wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszej skóry oraz jej elementów takich jak włosy. Zdrowe żywienie pozwala nam cieszyć się nie tylko długim życiem, ale także młodym wyglądem.

Po czwarte – zaczęliśmy farbować włosy i je przeszczepiać

O ile siwizna u mężczyzn utożsamiana jest powszechnie z mądrością, a siwi mężczyźni, tacy jak George Clooney, są często uznawani za najprzystojniejszych mężczyzn na świecie. Nieco inaczej jest w przypadku kobiet. O ile kilka lat temu panowała moda na naturalną siwiznę, o tyle siwe włosy dalej utożsamiane są ze starzeniem się. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu farbowanie włosów było uznawane za niepotrzebnmą ekstrawagancję. Dzisiaj jest zjawiskiem powszechnym. Regularne farbowanie włosów zdecydowanie odejmuje nam lat. W przypadku łysiejących mężczyzn medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, które hamują bądź nawet odwracają proces wypadania włosów.

wyglądamy coraz młodziej jakie są przyczyny

Po piąte – zabiegi medycyny estetycznej są dużo bardziej powszechne

Zabiegi takie jak iniekcje kwasu hialuronowego czy botoks stały się dużo bardziej powszechne i akceptowane. Tym samym wiele z nas decyduje się na likwidowanie zmarszczek, które są przecież głównym wyznacznikiem upływu lat. Dobrze wykonany zabieg potrafi odmłodzić naszą twarz nawet o dziesięć, piętnaście lat. Tym samym zmarszczki przestały być koniecznością, której nie da się uniknąć. Ponadto należy zaznaczyć, że zabiegi takie jak masaże twarzy poprawiają spływ chłonki oraz ukrwienie skóry. Tym samym redukuje się obrzęki oraz sprawia, że skóra jest odpowiednio odżywiona.

Po szóste – poprawiły się warunki pracy i mieszkania

W ostatnich latach warunki pracy poprawiły się. Coraz mniej z nas ma narażenie zawodowe na ołów, kadm czy innego rodzaju chemikalia. Ograniczono również narażenie na wszelkiego rodzaju pary oraz dymy. Równocześnie stosowane przez nas kosmetyki są ulepszane każdego roku tak, aby były możliwie najbezpieczniejsze. Tym samym dłużej cieszymy się zdrowiem oraz estetyczną skórą. Równocześnie mniej z nas jest narażonych na wilgoć czy też mieszkanie w niedogrzanym domu. To wszystko sprawia, że wyglądamy młodziej.

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt