Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
1 Odsłona

Korea Południowa uznawana jest za stolice chirurgii plastycznej, posiadająca około 24% całego światowego rynku. Popyt na zabiegi chirurgii plastycznej jest w tej części świata ogromny. Charakter i rodzaj wykonywanych tam zabiegów jest jednak nieco iny niż w naszej części świata. Jakim zabiegom najczęściej poddają się mieszkańcy Korei Południowej?

Sporo zabiegów wykonywanych w Azji wywołuje dyskusje i wątpliwości, bo według niektórych specjalistów  ich charakter nie do końca pasuje do azjatyckiego typu urody. Pomimo tego, ogromna część młodych ludzi w Korei, poddaje się tym zabiegom wierząc, że dzięki nim wyglądają atrakcyjniej.

Efekt podwójnej powieki

Azjatycka uroda posiada kilka charakterystycznych cech. Jedną z nich jest typowy dla rasy kształt oka z „jedną powieką”. Azjaci rzadko posiadają dodatkowe załamanie na powiekach. Bardzo popularnym zabiegiem w Korei Północnej jest usunięcie lub re pozycjonowanie nadmiaru tkanki powodujące „stworzenie” załamania na powiece. Przeciwnicy tego typu zabiegów uważają, że jest to odbieranie azjatyckiej urodzie jej jednej z najważniejszych cech. Zwolennicy powołują się na argument, że większe oczy wiążą się z obiektywnym postrzeganiem atrakcyjności. Szacuje się, że 1 z 5 mieszkanek Seulu poddała się tego typu zabiegowi.

Twarz w kształcie litery V

Mocno zarysowana linia szczęki, nie wchodzi w kanony azjatyckiego piękna. Idealny kształt twarzy ma delikatnie zarysowaną szczękę i szpiczasty podbródek. Kolejnym popularnym zabiegiem jest zmiana linii szczęki, która polega na nacięciach wewnątrz jamy ustnej i korekcji nadmiaru żuchwy. Twarz powinna nabrać dzięki temu delikatniejszego, zadziornego charakteru.

Powiększenie oczu

Ten zabieg często stosowany jest razem z korekcją powiek powodująca powstanie podwójnej powieki. Efektem zabiegu ma być uniesienie kącików oczu przez co oczy powinny wydawać się większe. Techniki operacyjne wymagają ogromnej precyzji i niesie za sobą pewne ryzyko, jednak nie odstrasza to od poddawania się tego rodzaju zabiegom.

Korekcja nosa

Podobnie jak w Europie i USA – zabiegi korekcji nosa są w Azji bardzo popularne. Różnica polega na tym, że w naszej kulturze raczej pragniemy małego i zgrabnego noska. Noc Azjatów zwykle jest niewielki i niezbyt długi. Korekcji nosa najczęściej poddają się Ci, którzy chcą bardziej wyrazistego i dłuższego nosa. Do nadania mu odpowiedniego kształtu, czasem stosuje się tkankę chrzestną z żeber lub uszu.

Powiększenie… czoła

Zabieg polega na wstawieniu implantu do czoła, aby było one bardziej wystające i zaokrąglone. Ten rodzaju zabiegu może być w naszym kręgu kulturowym dość szokujące. Pokazuje także nieco inne podejście Azjatów do poprawiania urody. Wydaje się, że mieszkańcy wschodu chcą uzyskać pożądany efekt przez poprawę wielu szczegółów.

Transplantacja włosów

Azjatyccy mężczyźni chętnie i często poddają się zabiegi transplantacji włosów. Materiał pobierany jest od innego pacjenta. Pacjenci dość często poddają się temu zabiegowi już przy pierwszych widocznych objawach łysienia.

Powiększenie brody

W zależności od potrzeby i dla zachowania dobrych proporcji twarzy, stosuje się implanty lub wypełniacze. Ten zabieg często przeprowadzany jest wraz z operacją wydłużenia nosa, aby zachować symetrię. Dzięki temu zabiegowi twarz powinna nabrać wyrazistego charakteru.

Sposób na idealny uśmiech

W celu ukrycia najmniejszego defektu lub przebarwienia na zębach stosuje się nakładanie bardzo cienkich warstw specjalnego materiału, który nadaje im idealną biel.

Co kraj, to obyczaj – chciałoby się powiedzieć. Niektóre zabiegi chętnie wykonywane w Azji mogą być dla nas szokujące. Czy dla innych kultur szokujące nie może okazać się np. powiększanie pupy?

źródło:

8 Most Popular Plastic Surgery Procedures In Korea

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt