Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
2,709 Odsłon

Korekcja odstających uszu nazywana także otoplastyką, to jeden z popularniejszych zabiegów współczesnej medycyny estetycznej. Zabieg ten ma na celu poprawę wyglądu uszu. Wykonywany jest zwykle w przypadkach uszu odstających i polega na odpowiednim modelowaniu chrząstek małżowiny usznej.

Jakie są przyczyny odstających uszu?

Przyczyną powodującą odstawanie uszu, mogą być zarówno uwarunkowania genetyczne, jak również w znacznej części przypadków, wada w obszarze prawidłowego rozwoju małżowiny usznej.

Korekcja odstających, czy też niekształtnych uszu to zabieg, który nie ingeruje w ucho, jako narząd słuchu, nie wpływając tym samym na polepszenie, czy też pogorszenie słuchu. Jest to typowy estetyczny zabieg chirurgiczny, mający na celu poprawę wyglądu a tym samym samopoczucia pacjenta.

Problem odstających uszu i związanej z tym korekcji, wiąże się w większości przypadków z okresem wieku dziecięcego. W trakcie rozwoju niedoskonałość tę można próbować maskować przy pomocy włosów w zależności od jej stopnia. W niektórych przypadkach budowa anatomiczna narządów sprawia, że działania takie są nieskuteczne. Wówczas wielu pacjentów decyduje się na zabieg korekcji odstających uszu.

Kiedy najlepiej przeprowadzić zabieg?

W przypadku dorosłych, zakładając ich dobry stan zdrowia pacjenta, nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. U dzieci, mając na uwadze, rozwój narządu słuchu (małżowiny usznej), jak również etap społecznego rozwoju dziecka, zabiegi te przeprowadza się najczęściej po 6-tym roku życia.

Zabieg poprzedzony jest wizytą w gabinecie specjalisty, wywiadem lekarskim przeprowadzonym z pacjentem.

Ważne informacje dotyczące korekcji uszu

  • Standardowy zabieg trwa około 1 godzinę
  • Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym
  • W przypadku dzieci stosujemy dodatkowe środki pozwalające na obniżenie stresu wywołanego obecnością na sali zabiegowej
  • W wyniku operacji korekcji uszu pozostaje blizna znajdująca się w tylnej części głowy na skórze, w miejscu niewidocznym.
  • Długość pobytu pacjenta w klinice po korekcji uszu ustalana jest indywidualnie przez lekarza. W większości przypadków zabieg ten można traktować, jako jednodniowy.
  • Powrót do zdrowia, właściwego samopoczucia i wyglądu po zabiegu otoplastyki uwarunkowany jest od indywidualnych cech pacjenta
  • Przez około 1 tydzień od operacji stosuje się opatrunki chroniące operowane miejsce, po tym czasie następuje czas rekonwalescencji.
  • W ramach rekonwalescencji lekarz zwykle zaleca korzystanie z opaski elastycznej, jednakże ustalenia te są dokonywane indywidualnie w odniesieniu do każdego pacjenta.

Korekcja odstających, niekształtnych uszu zwykle wpływa bardzo korzystnie na dobre samopoczucie pacjenta, pomimo, że pośród operacji chirurgii plastycznej zabieg ten należy do jednych z prostszych.

Więcej informacji na temat korekcji uszu uzyskasz kontaktując się z nami.

784 022 060

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt