Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
1 Odsłona

Kwas hialuronowy w sensie chemicznym jest polisacharydem stanowiącym naturalny składnik skóry. Jego główną cechą jest wiązanie występującej w skórze wody. Jest obecny właściwie w całym ciele ludzkim, z czego 50% stanowi składnik skóry właściwej. Jest odpowiedzialny za zachowanie odpowiedniej jędrności i elastyczności skóry. Poprawia jej wilgotność od wewnątrz. Odpowiada także za tworzenie się i utrzymanie włókien kolagenowych potrzebnych dla prawidłowego funkcjonowania tkanki łącznej. W młodym wieku poziom kwasu hialuronowego w skórze jest bardzo wysoki. Z upływem lat stopniowo się zmniejsza. U osób około pięćdziesiątego roku życia zawartość kwasu hialuronowego wynosi około połowę wartości tego ile wynosi w wieku 18-21 lat. Około 40-tego roku życia pojawiają się na skórze pierwsze oznaki wskazujące na utratę elastyczności skóry spowodowane ubytkiem kwasu hialuronowego, pojawiają się pierwsze zmarszczki.

Jest to moment, w którym część pacjentów decyduje się na zabiegi przeciw-starzeniowe polegające na lokalnym uzupełnianiu kwasu hialuronowego.

Dlaczego kwas hialuronowy?

Kwas używany w terapii przeciwzmarszczkowej jest podawany w postaci specjalnego żelu. Jego skład chemiczny jest praktycznie taki sam jak tego występującego w ludzkiej skórze. Dzięki temu podobieństwu nie ma konieczności wykonywania testów alergicznych przed zabiegiem.

Ważne fakty na temat zabiegu iniekcji kwasu hialuronowego

  • Zabieg trwa około 30-40 minut. Osoba przeprowadzająca zabieg może podać pacjentowi miejscowe znieczulenie w celu poprawy jej komfortu przy wkłuciu, reszta jego przebiegu jest względnie bezbolesna.
  • Powrót do normalnych czynności jest możliwy praktycznie natychmiast po zabiegu. Efekty podania kwasu hialuronowego są widoczne od pół roku do roku po zabiegu. Linie na skórze są bardziej gładkie, skóra sprawia wrażenie młodszej.
  • Wszelka ingerencja w ludzki organizm niesie za sobą pewne ryzyka działań niepożądanych jak obrzęki, siniaki czy drobne infekcje. Zwykle lekarz prowadzący zabieg w łatwy sposób potrafi im przeciwdziałać. Podczas konsultacji można zapytać lekarza o tego typu zjawiska a z pewnością przekaże on pełna wiedze na temat zarówno przygotowania jak i postępowania w przypadku ich wystąpienia.
  • Przed zabiegiem zaleca się unikanie środków obniżających krzepliwość krwi jak aspiryna. Zdecydowanymi przeciwwskazaniami do zabiegu są ciąża, czas karmienia naturalnego, czy też zaburzenia krzepliwości krwi.

Zabieg iniekcji kwasu hialuronowego jest postrzegany, jako stosunkowo bezpieczny, dający pacjentom wiele satysfakcji z uzyskanych efektów.
Jeżeli masz więcej pytań na temat kwasu hialuronowego, wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń do nas:

784 022 060

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt