Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
3,302 Odsłon

Zabieg polegający na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z obszarów jamy brzusznej. Osoby ze wskazaniami do liposukcji, to w szczególności kobiety i mężczyźni powyżej 18 roku życia cieszący się dobrym zdrowiem. Jest to bardzo nowoczesna metoda modelowania sylwetki, która intensywnie rozwinęła się od lat 60-tych poprzedniego stulecia.

Pacjenci, u których liposukcja przynosi najlepsze efekty to osoby, o zbliżonych do prawidłowych proporcji ciała, którym nie udaje się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej, z obszaru jamy brzusznej pomimo właściwej diety oraz ćwiczeń fizycznych.

Liposukcja jest również skuteczną metodą modelowania kształtu ciała u osób o innej budowie anatomicznej. Należy przy tym pamiętać, że zabiegów chirurgii plastycznej, a w szczególności liposukcji nie należy traktować, jako złoty środek w walce z otyłością. Stanowi ona znakomitą alternatywę dla plastyki brzucha, w przypadku przerostów tkanki tłuszczowej występujących lokalnie.

Efekty można zobaczyć na przykładzie liposukcji bocznych partii brzucha

Zabieg ten, jak wszystkie inne operacje w ramach chirurgii plastycznej, zawsze poprzedzony jest konsultacją z lekarzem, który ocenia możliwości przeprowadzenia liposukcji oraz wyznacza obszary jamy brzucha, w których dokonane będzie odsysanie tkanki tłuszczowej.

Istotne fakty na temat liposukcji brzucha

 • Podczas badań kwalifikujących do liposukcji lekarz ocenia właściwe ilości odsysanego tłuszczu z określonych lokalizacji ciała.
 • Lekarz ocenia możliwości przeprowadzenia operacji z zachowaniem optymalnej równowagi płynów.
 • Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o skorzystaniu z liposukcji brzucha warto skonsultować się z chirurgiem plastycznym w celu określenia przebiegu terapii.
 • Wiek pacjenta nie ma decydującego znaczenia, jednak u osób starszych, o mniej elastycznej skórze, efekty modelowania przy pomocy liposukcji będą gorsze, niż u osób w młodszym wieku.
 • Liposukcja, chociaż uznawana za zabieg bardzo bezpieczny, jak każda operacja plastyczna, niesie ze sobą pewne ryzyko powikłań pooperacyjnych.
 • Większe zagrożenie powikłaniami występuje u osób chorych na cukrzycę, choroby krążenia, zaburzenia rytmu serca.
 • Przy operacji odsysania tłuszczu stosuje się znieczulenie miejscowe lub ogólne, dopasowane do konkretnego przypadku – decyzję o sposobie znieczulenia podejmuje chirurg po konsultacji z pacjentem dobierając najlepszy dla niego wariant.
 • Operacja liposukcji brzucha trwa zwykle od 1 do 4 godzin, w zależności od ilości miejsc poddawanych odsysaniu i objętości usuwanej tkanki tłuszczowej.
 • W wyniku operacji powstają niewielkie 2-3 mm rany, które po operacji są zaszywane pojedynczymi szwami, usuwanymi następnie po około tygodniu od zabiegu.
 • Po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnego ubrania lub pasa ściągającego przez okres kilku tygodni.
 • Powrót do pracy zazwyczaj jest możliwy po upływie 1 – 2 tygodni od zabiegu, w zależności od jego skali, jednakże realną datę najlepiej skonsultować z chirurgiem.

Zabieg odsysania tłuszczu zwany także lipoplastyką jest stosowany również w innych obszarach ciała. W chirurgii plastycznej stosuje się również liposukcję ud, bioder, ramion, podbródka czy też klatki piersiowej (np. ginekomastia).

Zanim podejmiesz decyzję o sposobie modelowania swojej sylwetki skontaktuj się z lekarzem chirurgiem. Doktor Kuna pomoże Ci wybrać optymalną terapię dopasowaną do Twoich indywidualnych cech tak, aby proces leczenia przebiegał w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Zadzwoń i umów się na konsultacje:

784 022 060

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt