Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
2,743 Odsłon

Odsysanie tłuszczu z obszaru ud zwane także liposukcją, jest obecnie bardzo popularnym zabiegiem z pogranicza medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Często mylona z metodą odchudzania liposukcja lub plastyka ud, jest sposobem na modelowanie sylwetki u osób, które w niektórych partiach ciała posiadają spore depozyty tkanki tłuszczowej, a których nie da się pozbyć przy pomocy właściwej diety i aktywności fizycznej.

Osoby kwalifikujące się do tego typu zabiegu, to głównie osoby mające problem z pozbyciem się zgromadzonej tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała, a także te, u których nierównomierne jej rozmieszczenie zaburza właściwe proporcje budowy ciała.

Zabieg liposukcji polega na zamianie tłuszczu w mikrogranulki i odessaniu ich z organizmu. Efekty zabiegu są trwałe, a usunięta tkanka tłuszczowa zazwyczaj nie odnawia się.

Podstawowe informacje dotyczące liposukcji ud

 • Zabieg plastyki ud z liposukcją przeznaczony jest dla osób z nadwagą, które mają problem z pozbyciem się złogów tłuszczu z określonych partii ciała. Nie powinien i nie może być traktowany, jako metoda odchudzania.
 • Podczas konsultacji lekarz zleca badania kwalifikujące do podjęcia zabiegu liposukcji.
 • Przed operacją należy się ściśle stosować do zaleceń chirurga, nie używać leków niewskazanych przed zabiegiem.
 • Należy ograniczyć lub rzucić palenie papierosów, na co najmniej 2-4 tygodnie przed zabiegiem.
 • Liposukcja i modelowanie ud odbywa się zwykle w znieczuleniu ogólnym.
 • W pierwszym etapie do organizmu pacjenta zostaje wprowadzony specjalny preparat, który zmienia tłuszcz w mikrogranulki, które następnie usuwane są z ciała.
 • W celu wprowadzenia kaniuli do odsysania, chirurg dokonuje niewielkich nacięć na ciele. Są to nacięcia rzędu 3 mm, dlatego blizny po wygojeniu są praktycznie niewidoczne.
 • Szwy zakładane po zabiegu pozostają do około 7 dni aż do ich zdjęcia.
 • Liposukcja ud podobnie jak inne zabiegi chirurgii plastycznej związana jest z pewnym ryzykiem powikłań. Nie powinno się zatem przekraczać, pewnej granicznej ilości odsysanego w czasie jednego zabiegu tłuszczu, ani też łączyć kilku jej rodzajów na przykład z liposukcją brzucha.
 • Po zabiegu liposukcji mogą także wystąpić pewne nierówności na skórze. Zwykle udaje się je zniwelować poprzez odpowiednie masaże operowanych miejsc na ciele.
 • Ubranie uciskowe nakładane podczas zabiegu ma za zadanie utrzymanie spójności tkanek po zabiegu. Przez pierwsze dni, operowane okolice ud będą obrzęknięte, co zostanie ukryte pod ubraniem uciskowym, później obrzęk z reguły stopniowo ustępuje
 • W określonych sytuacjach modelowanie ud uzupełnione jest o inne zabiegi, polegające na zredukowaniu tkanki skórnej, zwłaszcza jeśli odessana ilość tłuszczu była znaczna

Operacje liposukcji ud oraz ich modelowanie są planowane każdorazowo bardzo szczegółowo i indywidualnie przez lekarza chirurga w porozumieniu z pacjentem. Jeżeli masz pytania lub wątpliwości przed podjęciem decyzji o właściwym zabiegu skontaktuj się z doktorem Arkadiuszem Kuną. Zadzwoń jeszcze dzisiaj i umów się na konsultacje:

784 022 060

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt