Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
2,936 Odsłon

Pośród wielu zabiegów poprawiających efekt estetyczny, uzupełniający zwykle plastykę powiek jest lifting brwi lub czoła .

Lifting czoła oraz plastyka brwi są przeznaczone dla pacjentów, którzy pragną zlikwidować widoczne efekty upływu czasu. Proponuje się go osobom, dla których jeszcze nie jest wskazana korekcja górnych powiek lub jeśli przebyli ją jako jej uzupełnienie. Jednocześnie dzięki zabiegowi poprawia się jasność spojrzenia, odsłania się gałka oczna, co optycznie odmładza twarz. Dodatkowym efektem korzystnie wpływającym na pacjentów jest poprawa ich samooceny, większa pewność siebie.

Plastyka brwi – metody zabiegowe

Zabieg liftingu czoła może być przeprowadzony na kilka sposobów, metodami klasycznymi lub endoskopowymi. Skóra czoła jest podreparowana, zmarszczki zostają wygładzone. W wyniku zabiegu czoło staje się nieco gładsze, bruzdy i zmarszczki spłycone, a brwi delikatnie uniesione.

Kilka faktów dotyczących liftingu czoła i plastyki brwi

  • Cięcie chirurgiczne dla tego zabiegu zwykle usytuowane jest na linii włosów, co pozwala skutecznie ukryć bliznę pooperacyjną
  • Badania przedoperacyjne przeprowadza się w dniu zabiegu w klinice
  • Operacja trwa zwykle około 1 do 1,5 godziny
  • Zabieg przeprowadza się na ogół w znieczuleniu miejscowym
  • Czas przebywania po zabiegu może być skrócony do minimum – pacjent może zazwyczaj opuścić klinikę po godzinie
  • Około tygodnia po zabiegu ściągane są szwy pooperacyjne.
  • Przez około 3-4 tygodnie należy unikać większego wysiłku fizycznego oraz wystawiania gojących się blizn na ekstremalne warunki pogodowe, jak mróz czy nadmierne nasłonecznienie.

Zabieg liftingu czoła jest dość trwałym i dającym wiele satysfakcji sposobem korekcji twarzy. Jednocześnie, jak w każdym przypadku istnieją pewne ryzyka powikłań pooperacyjnych. Jakkolwiek zdarzają się one niezwykle rzadko, warto przez cały okres rekonwalescencji być w kontakcie z chirurgiem w celu ich zniwelowania.

Wszystkie pytania, jakie mogą się pojawić najlepiej konsultować z naszym specjalistą doktorem Arkadiuszem Kuną. Zadzwoń i zarejestruj się na konsultacje:

784 022 060

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt