Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
6,267 Odsłon

Plastyka powiek to operacja plastyczna, której celem jest nadanie twarzy, a w szczególności okolicom oczu atrakcyjnego wyglądu. Operacja plastyczna powiek, nazywana jest również blefaroplastyką. Ingerencja chirurgiczna w obszarze powiek może mieć wskazania zarówno zdrowotne, jak również estetyczne. Przeznaczona jest dla osób, które odczuwają dyskomfort z powodu opadających powiek górnych lub fałdów, obrzęków i zmarszczek powiek dolnych. Korekcji poddana może być powieka górna, dolna czy też obie jednocześnie. Pacjentami są zarówno ludzie młodzi, jak i osoby starsze.

Grupę tę stanowią osoby, u których problem z powiekami ma charakter genetyczny, jak i wynikający z procesów starzenia – masywne, ciężkie powieki. Pośród pacjentów zdecydowanych na plastykę powiek można znaleźć osoby, którym w wyniku procesu starzenia skóra powiek wiotczeje, tworząc nieestetyczny nadmiar. W przypadku powiek górnych może ograniczać pacjentowi pole widzenia. U starszych pacjentów zmianom objętości skóry mogą towarzyszyć , bóle głowy i ucisk na gałki oczne. Taki stan najczęściej spowodowany jest uwarunkowaniami genetycznymi.

Przykład korekcji powiek na zdjęciach poniżej:

Plastyka powiek może dotyczyć również powiek dolnych, tutaj podobnie jak w przypadku powieki górnej nieestetyczne zmiany mogą być spowodowane uwarunkowaniami genetycznymi, budową oczodołu, a także często po prostu starzeniem się organizmu.

Problemy te mogą być rozwiązane na drodze specjalistycznej operacji plastycznej. Aby przeprowadzić zabieg blefaroplastyki najważniejszym warunkiem jest nienaganny stan zdrowia pacjenta.

Takie informacje chirurg uzyskuje w wyniku wywiadu lekarskiego, jak również na podstawie wyników zleconych wcześniej badań. Podstawowym, choć nie jedynym badaniem, na które jest skierowany pacjent zamierzający poddać się plastyce powiek, jest badanie okulistyczne, aby wykluczyć stany chorobowe oczu i powiek.

Ważne fakty związane z plastyką powiek

  • W czasie zabiegu chirurg usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej, fragmentów mięśni oraz pomarszczonej, opadającej skóry górnych powiek, które mogą nadawać twarzy wyraz ciągłego zmęczenia lub smutku. Eliminuje również worki pod oczami oraz wygładza skórę dolnej powieki.
  • Zabieg wykonywany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić znieczulenie ogólne. Typ znieczulenia ma bezpośredni wpływ na czas pobytu w klinice. Pacjent po zabiegu szybko wraca do zdrowia, tempo to jest uzależnione od naturalnych bardzo indywidualnych cech osobowych.
  • Zabieg trwa zwykle od 1 do 2 godzin i przy znieczuleniu miejscowym pacjent może opuścić klinikę tego samego dnia.
  • Obrzęk, opuchlizna towarzysząca początkowej fazie pooperacyjnej dość szybko ustępuje. Blizny powstałe w wyniku nacięć w trakcie inwolucji łagodnieją stając się coraz mniej widoczne. Dla poprawy wyglądu blizn można stosować różnego rodzaju kremy, np. Dermatix
  • Zaleca się unikanie wysiłku fizycznego przez około 2-3 tygodni od zabiegu
  • Przez pierwsze dni można używać okularów przeciwsłonecznych w celu zasłonięcia operowanych obszarów i drobnej opuchlizny. Makijaż można nakładać po około 5 dniach od zabiegu.
  • Powikłania po zabiegu bywają raczej rzadkie, o wszystkich możliwych pacjent jest poinformowany przez lekarza.

Zabieg plastyki powiek daje pacjentowi szanse na „nowe spojrzenie”, poprawia wygląd twarzy a w przypadku zabiegu ze wskazaniem zdrowotnym poszerza pole widzenia. Statystyki pokazują, że pacjenci mogą cieszyć się efektami korekcji powiek przynajmniej przez 5 lat. W wielu przypadkach czas ten jest zdecydowanie dłuższy. Jest to uzależnione od biologicznych cech pacjenta, od rodzaju skóry, trybu życia wieku i skłonności do wiotczenia tkanek.

Powyższy opis nie wyczerpuje wszystkich zagadnień związanych z zabiegiem korekcji powiek. W każdej chwili możesz do nas zadzwonić dopytać o inne szczegóły zabiegu lub umówić się na konsultacje – numer do rejestracji poniżej:

784 022 060

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt